Połowa środków pochodzi z Europejskiego Funduszu na rzecz Inwestycji Strategicznych (EFIS), będącego głównym elementem Planu inwestycyjnego dla Europy opracowanego przez Komisję Europejską.

Inwestycje w spółkach Grupy Maspex będą realizowane w latach 2016-2018.

"Realizowane zadania inwestycyjne w Grupie Maspex po raz pierwszy zostaną sfinansowane kredytami inwestycyjnymi pochodzącymi z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Finansowanie to pozwala nam na pozyskanie środków nie tylko na lepszych warunkach w porównaniu z bankami komercyjnymi, ale także o dłuższym terminie kredytowania. Planowane inwestycje sprawią, że będziemy jeszcze bardziej efektywni, elastyczni w reagowaniu na potrzeby konsumentów" - powiedział Business Supply Chain Manager w Grupie Maspex Bogdan Tyrybon, cytowany w komunikacie.

"Wydatki inwestycyjne zostaną wykorzystane na budowę nowych hal produkcyjnych wraz z wyposażeniem w nowoczesne linie produkcyjne oraz budowę trzech nowoczesnych centrów logistycznych w zakładach produkcyjnych w Lublinie, Olsztynku i Łowiczu" - podano w komunikacie.

W Lublinie w spółce Lubella, trwa rozbudowa nowoczesnego magazynu wyposażonego w system automatycznego sterowania i transportu palet oraz automatycznego systemu wysokiego składowania, zakupione zostaną także linie do produkcji makaronu. W zakładzie w Olsztynku, w którym produkowane są m.in. soki Kubuś, powstaje nowoczesna hala produkcyjna wraz z automatycznym magazynem wysokiego składowania z 30 000 miejsc paletowych. W Łowiczu, w którym produkowane są m.in. produkty takich marek, jak Łowicz, Kotlin i Krakus, powstanie nowy zakład produkcyjny z instalacją linii produkcyjnych, zautomatyzowane centrum logistyczne oraz rozbudowane będzie zaplecze do przetwórstwa owoców i warzyw, podano także.

Grupa Maspex Wadowice jest liderem na rynku producentów soków, nektarów i napojów w Polsce, w Czechach i na Słowacji, a także ich wiodącym producentem na Węgrzech, w Rumunii, Bułgarii i na Ukrainie. Jest również największym producentem produktów instant w Europie Środkowo-Wschodniej (kawa cappuccino, kakao, zabielacze, herbatki), oraz liderem na rynku makaronów w Polsce oraz wiodącym producentem w Rumunii. W portfolio firmy znajdują się m.in. takie marki jak: Tymbark, Kubuś, Tiger, Lubella, Malma, Puchatek, Ekland, DecoMorreno, Cremona, La Festa, Plusssz.

(ISBnews)