Xueming Xu został nowym dyrektorem zarządzającym Huawei PolskaWarszawa, 05.12.2016 (ISBnews) - Xueming Xu objął funkcję dyrektora zarządzającego Huawei Polska, zastąpi na tym stanowisku Junfeng Li, podał koncern.

"Do jego obowiązków należeć będzie zarządzanie i wyznaczanie strategii dla wszystkich trzech grup biznesowych firmy - Carrier, Enterprise oraz Consumer" - czytamy w komunikacie.

Nowy dyrektor zarządzający zapowiada, że będzie kontynuował strategię firmy, zakładającą rozwój standardów rozwiązań chmurowych oraz umacnianie pozycji lidera wśród dostawców rozwiązań sieciowych poprzez dalsze inwestycje w rozbudowę sieci szerokopasmowych. Celem Xueming jest również zwiększenie udziałów marki na rynku smartfonów, podano również.

Xueming Xu z Huawei jest związany od 2000 roku. Odegrał kluczową rolę w szybkim rozwoju firmy w szczególności na takich rynkach, jak: Rosja, Uzbekistan, Ukraina, Białoruś i Kazachstan.

Huawei to czołowy podmiot w dostarczaniu najnowszych technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) na świecie. Na rynku konsumenckim Huawei został niedawno uznany za kluczowego producenta smartfonów w Polsce, dzięki uzyskaniu 19,8% udziału w rynku z końcem I kwartału 2016 r. Huawei zaliczył 18-krotny wzrost w niecałe 3 lata.

(ISBnews)