Markami, które w pierwszym okresie współpracy będą realizować działania na rzecz członków Związku będą sklep internetowy Frisco.pl oraz Delikatesy Centrum, których sieć liczy ok. 1 tys. punktów.

"Wsparcie polskich przedsiębiorców i niezależnego handlu jest wpisane w naszą strategię od samego początku. Wielu naszych franczyzobiorców i partnerów ma rodziny z co najmniej trójką dzieci. U nich też zaopatrują się nasi klienci z rodzin wielodzietnych. Dlatego współpraca z ZDF jest dla nas naturalnym sposobem dotarcia do nowych grup konsumentów i wsparcia lokalnych społeczności" - powiedział członek zarządu Eurocash Jacek Owczarek.

Podkreślił, że Eurocash pracuje nad nowymi formatami sklepów tak, aby budować przedsiębiorczość wśród rodzin i umożliwić wielu rodzinnym firmom naturalną zmianę pokoleniową.

Eurocash realizuje działania na rzecz wsparcia polskiego handlu m.in. poprzez inwestycje w centra dystrybucyjne, zapewnianie narzędzi edukacyjnych (Akademia Umiejętności Eurocash) oraz marketingowych, a także stypendia dla zdolnych dzieci właścicieli sklepów i pracowników.

"To partnerstwo jest dla nas szansą na dotarcie do większej liczby wielodzietnych rodzin. Eurocash rozwija się w małych miastach i wsiach i poprzez sklepy chcemy do nich dotrzeć, zachęcić do wstąpienia do naszego związku. Będziemy też poprawiali jakość życia tych rodzin m.in. poprzez zniżki na zakupy w sklepach sieci Eurocash oraz wspieranie idei corocznych zjazdów, które są bardzo cenione przez wielodzietnych. Liczymy też na wsparcie wizerunku rodziny wielodzietnej jako grupy osób pozytywnych, przedsiębiorczych i wartościowych" - powiedziała prezes ZDR Joanna Krupska podczas konferencji prasowej.

Związek Dużych Rodzin 3+ to największa w Polsce organizacja zrzeszająca rodziny wielodzietne, inicjator Karty Dużej Rodziny. Poprzez działalność 70 Kół aktywnie działa w społecznościach lokalnych. Obecnie liczy 5,5 tys. członków. Od 5 lat Związek organizuje Ogólnopolskie Zjazdy Dużych Rodzin, które gromadzą ponad 1 tys. osób z całego kraju.

Grupa Eurocash to największa polska grupa zajmująca się hurtową dystrybucją produktów żywnościowych, chemii gospodarczej, alkoholu i wyrobów tytoniowych (FMCG). W ramach prowadzonych przez Grupę Eurocash sieci franczyzowych i partnerskich skupionych jest ok. 13 tysięcy niezależnych sklepów detalicznych. Spółka jest notowana na GPW od 2005 r.

(ISBnews)