"'Outer Pioneer' (tytuł roboczy) jest grą typu action RPG w unikalnym stylu graficznym retro science fiction. Zgodnie z zawartą umową, Vivid Games Sp. z o.o. przeprowadzi prace niezbędne do zakończenia produkcji oraz dystrybucję gry na platformach iOS i Android. Premiera gry planowana jest w IV kwartale 2017 roku" - czytamy w komunikacie.

"Gry sci-fi cieszą się dużym zainteresowaniem graczy i mają bardzo szeroką grupę docelową, co z pewnością przełoży się na widoczność w sklepach Apple App Store i Google Play. Tytuł ma bardzo duży potencjał, dlatego zdecydowaliśmy nabyć prawa intelektualne oraz koprodukować grę. Mimo, że 'Outer Pioneer' jest grą w zaawansowanym stadium produkcji, chcemy rozbudować i dopracować ją w każdym istotnym szczególe - dlatego premierę zaplanowano dopiero w IV kw. 2017 r." - skomentował prezes Vivid Games Remigiusz Kościelny, cytowany w komunikacie.

"Outer Pioneer" to gra free-to-play skierowana do graczy mid-core. Tytuł to innowacyjne połączenie sprawdzonych i popularnych gatunków RPG oraz gry akcji. Graczy czekają liczne zadania, w tym eksploracja, pojedynki z unikalnymi przeciwnikami czy niszczenie lub zdobywanie cudzych fortec. Silny aspekt rywalizacyjny oparty na rozgrywce player vs. player motywował będzie do rozwoju postaci, zdobywania umiejętności, rozbudowy broni i ekwipunku. W trybie story tytuł zaoferuje kilkadziesiąt misji tygodniowych i dziennych, na kilku różnorodnych planetach, podano w materiale.

"Outer Pioneer to udane połączenie popularnych elementów sprawdzonych gatunków, wyróżniające się rewelacyjną grafiką i udźwiękowieniem oddającym klimat wyprawy kosmicznej. Wierzymy, że będzie to unikatowe doświadczenie, które przyciągnie miliony fanów" - dodał business development manager w Vivid Games Krzysztof Kusak.

Vivid Games zapowiedział wydanie przynajmniej 5 nowych tytułów w nadchodzącym roku. W I kw. na rynek trafią: gra własnej produkcji, "Metal Fist" oraz "Highway Getaway"; w II kw. w sklepach pojawi się "Real Boxing Manny Pacquiao". "Outer Pioneer", który wyjdzie w IV kwartale, będzie 4. tytułem w portfolio wydawniczym na 2017 rok, podano także.

Vivid Games S.A. działa na rynku gier od 2006 r. Spółka zajmuje się produkcją gier na smartfony i konsole przenośne. Dotychczas najważniejszym tytułem w dorobku firmy jest światowy hit "Real Boxing". Vivid Games zadebiutował we wrześniu 2016 r. na rynku głównym GPW, przenosząc notowania z NewConnect.

(ISBnews)