• 1

  PGE chce kupić Polenergię. Co na tym zyska?

  We wtorek, trzy godziny po tym jak Polenergia dopięła z norweskim Statoilem projekt budowy farm wiatrowych na Bałtyku, wezwanie na jej akcje ogłosiła PGE. Portal WysokieNapiecie.pl ocenia szanse PGE na powodzenie i wylicza powody dla których państwowy potentat chce przejąć firmę Kulczyków.

  »

Tylko na forsal.pl

Energetyka

 • 6

  Eksperci w USA: Nord Stream 2 jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa Europy

  Budowa gazociągu Nord Stream 2 jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa i jedności Europy - zgodzili się uczestnicy konferencji zorganizowanej na Kapitolu przez ambasadę RP w Waszyngtonie przy współpracy pozarządowej organizacji Rada Atlantycka.

  »
 • 51

  Kowalczyk i Brudziński zatrzymali budowę płotu przeciwko dzikom

  Minister Jurgiel nie ma łatwych dni. Rolnicy protestują, a koledzy z rządu zablokowali jego flagowy projekt w walce z ASF.

  »
 • 4

  Słaby kwiecień w sprzedaży detalicznej. W dużej mierze z powodu zakazu handlu

  Kwietniowa niska dynamika sprzedaży detalicznej to efekt przede wszystkim przesunięcia efektu Świąt Wielkanocnych na marzec z kwietnia i wyjątkowo niekorzystnego układu weekendowych ograniczeń w handlu - ocenił środowe dane GUS ws. sprzedaży detalicznej główny ekonomista z Zespołu Analiz Ekonomicznych Raiffeisen Polbank Paweł Radwański.

  »
 • 71

  Abris jest gotów sprzedać GetBack, ale na jasno określonych warunkach

  Fundusz pozbędzie się windykatora, jeśli pojawią się poważne oferty. Ewentualny inwestor musi jednak zobowiązać się do wyprowadzenia firmy na prostą/

  »
 • Jak przyspieszyć rozwój?

  Polskich przedsiębiorców spowalniają bariery urzędnicze i fiskalne, przez co brak im czasu na myślenie strategiczne, a scentralizowany sposób zarządzania firmą utrudnia wprowadzanie innowacji. Uwolnienie polskiego potencjału przedsiębiorczości wymaga jednak nie tylko porzucenia balastu fiskalizmu, formalizmu oraz delegowania kompetencji przez właściciela, ale także umiejętności współpracy w twórczych konglomeratach składających się z przedstawicieli biznesu i uczelni, przy aktywnym wsparciu finansowym ze strony państwa.

  »

Bankowość

Najpopularniejsze

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>