Biznes/Ekologia

12.06.2018, 05:41

Czy energia wiatrowa wróci do łask?

Polska zobowiązała się, że do 2020 r. 15 proc. energii w krajowym mixie energetycznym będzie pochodziło z odnawialnych źródeł. Termin niebezpiecznie się zbliża a polski sektor Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) od dwóch lat znajduje się w kryzysie. Ostatnie wydarzenia wzbudzają optymizm, ale stracony czas trudno będzie nadrobić.

08.06.2018, 07:45

Śmieci pod lupą prokuratorów. Trwa analiza śledztw ws. nielegalnego postępowania z odpadami

Prokuratury w całym kraju do końca czerwca mają czas na analizę śledztw dotyczących nielegalnego postępowania z odpadami. Audyt, w związku z rosnącą liczbą pożarów na wysypiskach, zlecił Departament Postępowania Przygotowawczego Prokuratury Krajowej. Chodzi m.in. o połączenie śledztw, w których jest ten sam sprawca lub ten sam schemat działania. Przy poprzedniej kontroli skojarzono sprawy z Zabrza, Krakowa i Radomska.

29.05.2018, 15:39

Polska śmietniskiem Europy? Kowalczyk komentuje: "Nie pozwolimy na to"

Nie możemy pozwolić sobie na to, żebyśmy stali się nielegalnym śmietniskiem Europy - powiedział minister środowiska Henryk Kowalczyk. Dodał, że nieuczciwe firmy gospodarujące śmieciami mogą spodziewać się wyższych kar, a inspekcja środowiska częściej będzie je kontrolować.

29.05.2018, 14:44

Morawiecki o pożarach składowisk odpadów: "Miarka się przebrała"

"Miarka się przebrała", sprawa pożarów składowisk odpadów została zgłoszona do ABW, zobowiązałem prokuratora generalnego do zdecydowanych działań, a minister środowiska w ciągu dwóch tygodni ma przedstawić szczegółowy plan dot. kontroli, nadzoru i zmian w prawie dot. gospodarowania odpadami - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

29.05.2018, 07:55

Kowalczyk: Mamy do czynienia z mafią śmieciową

Sądzę, że mamy do czynienia z mafią śmieciową - ocenił we wtorek szef MŚ Henryk Kowalczyk, odnosząc się do pożarów wysypisk śmieci. Zapowiedział, że na wtorkowym posiedzeniu rządu przedstawi informacje w tej sprawie oraz przedstawi stosowny projekt ustawy.

29.05.2018, 06:55

Bieńkowska: Diesle są skończone. Za kilka lat znikną zupełnie

Unijni konsumenci mogą zrobić tak samo dużo, jak instytucje nadzorujące, żeby przyspieszyć przejście lokalnego sektora motoryzacyjnego do epoki napędu elektrycznego zapowiadanej przez Teslę – twierdzi unijna komisarz ds. rynku wew., przemysłu i przedsiębiorczości Elżbieta Bieńkowska.

28.05.2018, 18:35

Skąd pożary na wysypiskach śmieci? Rząd się tym zajmie

Porządek wtorkowego posiedzenia rządu, na polecenie premiera Mateusza Morawieckiego, został uzupełniony o informację ministra środowiska Henryka Kowalczyka ws. niewyjaśnionych pożarów wysypisk śmieci - poinformowała PAP w poniedziałek rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>