Biznes/Handel

22.06.2018, 09:19

Czy wojna celna Chiny-USA uderzy w polski eksport?

Eskalacja działań protekcjonistycznych i kolejne podwyższenia ceł w handlu pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami nie przekłada się bezpośrednio na sytuację w Polsce, ale udział Polski w globalnych łańcuchach produkcyjnych oraz możliwość rozszerzenia działań protekcjonistycznych na kolejne kraje może pośrednio wpłynąć na obniżenie dynamiki naszego eksportu, uważa główny ekonomista Coface w Europie Środkowo-Wschodniej Grzegorz Sielewicz.

20.06.2018, 09:18

Prezes PAIH: Dobre marże z eksportu do UE powinny ułatwić firmom wejście na nowe rynki

Polscy eksporterzy powinni wykorzystywać to, że uzyskują dobre marże na handlu z krajami Unii Europejskiej i dzięki temu wygospodarowywać środki na sfinansowanie ekspansji na rynki pozaunijne, do których dostęp może okazać się zabezpieczeniem na wypadek pogorszenia się koniunktury w UE, uważa prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) Tomasz Pisula.

18.06.2018, 15:20

UE i Australia rozpoczynają rozmowy o wolnym handlu

Unia Europejska i Australia oficjalnie zainaugurowały w poniedziałek negocjacje w sprawie umowy o wolnym handlu. KE poinformowała, że pierwsza tura rozmów wystartuje 2 lipca. W tym tygodniu "28" ma też rozpocząć rokowania w tej samej sprawie z Nową Zelandią.

14.06.2018, 20:19

Polacy zaprzyjaźnieni ze sztuczną inteligencją

Rynek sprzedaży internetowej w tym roku wzrośnie do 45 mld zł, a na koniec 2020 r. wyniesie już 60 mld zł. Tym samym udział e-commerce w całym handlu zacznie zbliżać się do średniej globalnej wynoszącej 10 proc.

13.06.2018, 15:46

KE: amerykańskie cła na hiszpańskie oliwki - niedopuszczalne

Komisja Europejska oświadczyła w środę, że decyzja Stanów Zjednoczonych o nałożeniu taryf importowych na hiszpańskie oliwki jest niedopuszczalna. USA stosują wyższe cła, twierdząc, że Hiszpanie sprzedają swoje produkty poniżej kosztów.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>