Grupa WP 'intensywnie pracuje' nad kolejnymi akwizycjami w e-commerceWarszawa, 29.08.2017 (ISBnews) - Grupa WP "intensywnie pracuje" nad kolejnymi akwizycjami w segmencie e-commerce, poinformował prezes Jacek Świderski.

"Jesteśmy nadal akwizycyjni, przyglądamy się kolejnym podmiotom. Intensywnie pracujemy nad akwizycjami" - powiedział Świderski podczas spotkania z dziennikarzami.

Według jego słów, w II półroczu można się spodziewać dopięcia kolejnego przejęcia. Prezes Grupy WP oczekuje, że dzięki kolejnym akwizycjom e-commerce będzie generować ponad połowę EBITDA grupy szybciej od założeń.

Jak wskazała członek zarządu ds. finansów Elżbieta Bujniewicz-Belka, akwizycje będą finansowane przy użyciu finansowania zewnętrznego, czemu sprzyja niski poziom zlewarowania grupy.

Tymczasem prezes Grupy WP wskazał, że zakłada zejście do 2 mln straty EBITDA w segmencie telewizyjnym w IV kw. wobec 4 w I kwartale i 3,8 mln zł w II kwartale. Ponadto liczy, że wejście kanałów TVP w formacie HD na multiplex 8 wzmocni jego potencjał, na czym zyska także WP TV.

Grupa Wirtualna Polska jest właścicielem jednego z dwóch najpopularniejszych w Polsce horyzontalnych portali internetowych - Wirtualnej Polski. Prowadzi również portal horyzontalny o2 oraz liczne specjalistyczne portale wertykalne, w tym w szczególności portale o tematyce biznesowej - Money.pl oraz Biztok, portale dotyczące nowych technologii - np. Dobreprogramy, portale o tematyce sportowej - np. Sportowe Fakty, oraz portale o charakterze rozrywkowym - np. Pudelek. Spółka jest notowana na GPW od maja 2015 r.

(ISBnews)