Serwisy tematyczne | Najnowsze

Świnie, zwierzęta

23 czerwca 2018 r.

Warmińsko-mazurskie: Pierwsze ognisko ASF u trzody chlewnej23 czerwca 2018 r.

Wystąpienie pierwszego ogniska ASF u trzody chlewnej na Warmii i Mazurach potwierdzili specjaliści z Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach. Afrykański pomór świń wystąpił w gospodarstwie w miejscowości Posady w gminie Pieniężno, w powiecie braniewskim.
dokumenty urząd

23 czerwca 2018 r.

W Polsce zmniejszyła się produkcja papieru gazetowego i wzrosły jego ceny23 czerwca 2018 r.

Awaria w International Paper Kwidzyn sprawiła, że w Polsce znacząco zmniejszyła się produkcja papieru gazetowego i wzrosły jego ceny - mówi PAP Maciej Hoffman z Izby Wydawców Prasy. Wydawcy liczą na to, że maszyna ruszy pod koniec czerwca. Producent zapewnia, że prace naprawcze są w toku.
Ekologia.

23 czerwca 2018 r.

Merkel, Macron, Morawiecki. Klimatyczne rozmowy przed COP2423 czerwca 2018 r.

W Berlinie odbył się IX Petersberski Dialog Klimatyczny, którego współgospodarzem była Polska. Niemcy podkreślają, że najważniejsze jest stworzenie nowych miejsc pracy, które zastąpią znikające etaty w sektorze węglowym. Polska stawia na "zielony realizm".
Przyznanie osobowości prawnej sztucznej inteligencji budzi ogromne kontrowersje. Czy słusznie?

23 czerwca 2018 r.

Rosiński: Za 20 lat osobowość prawna sztucznej inteligencji będzie naszym chlebem powszednim23 czerwca 2018 r.

Przyznanie osobowości prawnej sztucznej inteligencji w ograniczonym zakresie i w przemyślany sposób, uporządkowałoby chaos związany z odpowiedzialnością za działania wykonywane przy użyciu zaawansowanych technologii. Mamy z takim przypadkami coraz częściej do czynienia w codziennym życiu – mówi Marek Rosiński, partner w kancelarii Baker McKenzie.
Warszawskie metro

22 czerwca 2018 r.

Wiadomo już, kto wybuduje ostatni odcinek metra na Bemowie22 czerwca 2018 r.

Konsorcjum firm Astaldi i Gulermak zaprojektuje i wybuduje za 1,6 mld zł brutto ostatni odcinek II linii metra na Bemowie, czyli od planowanej stacji Lazurowa do stacji Techniczno-Postojowej Mory - poinformował w piątek stołeczny ratusz.
Samoloty należące do PLL LOT na warszawskim lotnisku Okęcie. 12.06.2013

22 czerwca 2018 r.

LOT będzie zatrudniać. Przewoźnik potrzebuje 300 nowych pilotów22 czerwca 2018 r.

PLL LOT do końca przyszłego roku chcą zatrudnić 300 nowych pilotów - zapowiedział prezes spółki Rafał Milczarski. Przewoźnik właśnie ogłosił nabór, szuka pilotów głównie z Europy Środkowo-Wschodniej do swoich baz operacyjnych w Warszawie i w Budapeszcie.
Jeden z pracowników Gazpromu zabezpiecza stalową rurę, która zostanie wykorzystana w budowie gazociągu South Stream

22 czerwca 2018 r.

"FAZ": Niemieccy odbiorcy gazu zapłacą za dostęp do Nord Stream 222 czerwca 2018 r.

Na 3,1 mld euro władze Niemiec szacują koszt położenia w kraju przyłączy gazowych koniecznych do odbierania rosyjskiego gazu z rurociągu Nord Stream 2; koszt ten najprawdopodobniej pośrednio poniosą niemieccy klienci firm gazowych - pisze w piątek "FAZ".
Airbus A380

22 czerwca 2018 r.

Airbus rozważa ograniczenie inwestycji po brexicie22 czerwca 2018 r.

Europejski lider branży lotniczej Airbus rozważa wycofanie się z planów produkcji skrzydeł do nowych samolotów w brytyjskich fabrykach ze względu na niestabilność związaną z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej - poinformował w piątek "The Times".
Samochód Flex Autonomous w Australii

22 czerwca 2018 r.

W Jaworznie powstanie strefa testowa dla autobusów autonomicznych22 czerwca 2018 r.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR), miasto Jaworzno oraz Ministerstwo Infrastruktury (MI) podpisały list intencyjny o współpracy, w ramach którego powstanie w Jaworznie specjalna strefa do testów jazdy prototypów autonomicznych pojazdów transportu publicznego, podało NCBR.
Powiaty bez deweloperów

22 czerwca 2018 r.

Powiaty, w których nie buduje się nowych mieszkań. Dlaczego odstraszają deweloperów?22 czerwca 2018 r.

Wyniki niedawnej analizy portalu RynekPierwotny.pl wskazują, że w 2017 r. miała miejsce aktywizacja wielu mniejszych rynków deweloperskich (np. olsztyńskiego oraz bydgoskiego). Pomimo tej pozytywnej zmiany, na mapie Polski nadal znajdziemy liczne powiaty, w których praktycznie nie powstają mieszkania deweloperskie. Dlaczego pewne części naszego kraju odstraszają deweloperów?
YouTube

22 czerwca 2018 r.

Ile zarabia youtuber w Polsce?22 czerwca 2018 r.

YouTube to miejsce, gdzie publikowane są przeróżne rodzaje treści – od klipów muzycznych i filmów po prywatne vlogi czy poradniki. Ogromna grupa ludzi realizuje tu swoje pasje, osiągając przy tym korzyści materialne, na temat których krąży wiele plotek w internecie. Z raportu stworzonego przez APYNews i Get Hero wynika, że polscy youtuberzy zarabiają przeciętnie 9,2 tys. zł miesięcznie, a ci najpopularniejsi nawet 13-27 tys. zł.
OKO_Europa_energia_cena (graf. Obserwator Finansowy)

22 czerwca 2018 r.

Oko na gospodarkę: Ceny prądu w Polsce rosną22 czerwca 2018 r.

Europejscy konsumenci mniej płacili w 2017 r. za energię elektryczną i gaz ziemny. W Polsce tańszy był jedynie gaz. W zdecydowanej większości krajów Unii Europejskiej wzrasta udział podatków i opłat w końcowej cenie energii elektrycznej.

Transport ››

Nieruchomości ››

Energetyka ››

Technologie ››

Media ››

Telekomunikacja ››

Budownictwo ››

Rolnictwo ››

Ekologia ››

Górnictwo ››

Motoryzacja ››

Rozrywka ››

Przemysł zbrojeniowy ››

Turystyka ››

Reklama i marketing ››

Lotnictwo ››

Zdrowie ››

FMCG ››

Edukacja ››

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze