Edukacja | wiadomości

15 czerwca 2018 r.

Sejm za utworzeniem na UKSW kierunku lekarskiego15 czerwca 2018 r.

Utworzenie na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (UKSW) kierunku lekarskiego i prowadzenie go w nowo powołanym Collegium Medicum zakłada uchwalona w piątek przez Sejm nowelizacja ustawy o utworzeniu UKSW.

14 czerwca 2018 r.

Schmidt: Ustawa 2.0 uderza w uczelnie prywatne (krótka3)14 czerwca 2018 r.

Ustawa 2.0 w sposób niezrozumiały uderza w uczelnie prywatne, nie wciąga sektora uczelni niepublicznych w system finansowania - mówiła podczas sejmowej debaty posłanka niezrzeszona Joanna Schmidt. Kornel Morawiecki z koła Wolni i Solidarni opowiedział się za odłożeniem prac nad ustawą o rok.

13 czerwca 2018 r.

W Sejmie drugie czytanie Ustawy 2.0; resort nauki zapowiada 50 poprawek13 czerwca 2018 r.

Na rozpoczynającym się w czwartek posiedzeniu Sejmu odbędzie się II czytanie projektu Ustawy 2.0, reformującej uczelnie wyższe. Resort nauki zapowiedział, że będzie rekomendował przyjęcie 50 poprawek do projektu. Tymczasem przeciwko zapisom ustawy trwają oddolne protesty na kilkunastu uczelniach.

5 czerwca 2018 r.

Studenci na UW: sprzeciwiamy się Konstytucji dla Nauki5 czerwca 2018 r.

Na Uniwersytecie Warszawskim od rana trwa protest studentów przeciw Konstytucji dla Nauki. Zdaniem organizatorów projekt ustawy w takim kształcie, w jakim jest obecnie, powinien zostać odrzucony, a konsultacje ze środowiskiem - wznowione.
Rysunki wykonali: Ada Olasek (11 lat), Hanna Kościuszko (10 lat)

1 czerwca 2018 r.

Edukacja XXII wieku. Jak będziemy się uczyli za sto lat?1 czerwca 2018 r.

Na przykład taka szkoła. Czy będziemy chodzić jeszcze do szkoły? Może zamiast tradycyjnej szkoły będziemy uczyć się przez internet? Tylko czy to by było fajne? Siedzieć pół dnia przed monitorem i słuchać wirtualnego nauczyciela.

Technologie ››

Telekomunikacja ››

Media ››

Turystyka ››

Zdrowie ››

Edukacja ››

Ekologia ››

Rozrywka ››

Reklama i marketing ››

Chemia ››

Najnowsze galerie>>