Edukacja | wiadomości

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska

22 stycznia 2017 r.

Zalewska: Nie chcę brać dzieci jako zakładników [WYWIAD]22 stycznia 2017 r.

Każdy uczeń skończy szkołę z pełną wiedzą dotyczącą całości historii. W gimnazjum uczniowie ledwo zaczynali XX wiek, nie kończyli i tak naprawdę kumulowano wiedzę w liceum, gdzie przez cały rok uzupełniano różnice. Przywracamy zatem całość kształcenia, będzie współczesna historia, uczeń po 8 klasie wyjdzie z pełną wiedzą - mówi w wywiadzie Anna Zalewska, minister edukacji. 
Nauczyciel

15 stycznia 2017 r.

Wittenberg: Reforma edukacji powiela model nauczania z epoki industrialnej15 stycznia 2017 r.

Choć minister edukacji nieustannie zapewnia, że tworzy szkołę nowoczesną i przygotowującą do wyzwań dzisiejszego świata, w praktyce reforma wprowadza jedynie kolejną inkarnację modelu nauczania z epoki industrialnej. Mimo wad wciąż w publicznej oświacie stosujemy fabryczny system, bo jest on zwyczajnie najtańszy.
Nauczycielka, szkoła, stres

13 stycznia 2017 r.

Lepiej więcej inwestować w edukację niż w innowacje13 stycznia 2017 r.

Od lat przekonuje się nas, że gospodarka będzie się rozwijać tylko wówczas, gdy stanie się bardziej innowacyjna. Prof. Joseph Zeira, który zajmuje się problematyką wzrostu gospodarczego, przekonuje, że innowacje są ważne, ale nie najważniejsze. - Jedyną skuteczną rządową strategią zwiększania tempa rozwoju są inwestycje w edukację – uważa.
Karolina Elbanowska fot. Maksymilian Rigamonti

12 stycznia 2017 r.

Elbanowska: Cała Europa wspiera rodziny. U nas po 500+ jest faza ostrej histerii [WYWIAD]12 stycznia 2017 r.

Cała Europa wspiera rodziny. A u nas od czasu wprowadzenia 500 plus jest faza ostrej histerii. Że rodzice przepiją te pieniądze, że będą rodzić dzieci na potęgę tylko dla kasy. Może wypłacajmy emerytury w bonach do sklepów, bo przecież dużo emerytów może mieć problem z alkoholem. Czy rodzice to jest jakaś szczególnie patologiczna grupa społeczna? - mówi w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" Karolina Elbanowska.
Terminy ferii zimowych 2017

12 stycznia 2017 r.

Ferie zimowe 2017 - terminy w poszczególnych województwach12 stycznia 2017 r.

W pięciu województwach w sobotę zaczynają się ferie zimowe. W pozostałych rozpoczną się one za tydzień, dwa tygodnie lub za cztery. Dwutygodniowa przerwa w zajęciach, w zależności od województwa, nastąpi między 14 stycznia a 26 lutego. Oto terminy ferii zimowych we wszystkich województwach.
Gimnazja - liczba i lokalizacja

10 stycznia 2017 r.

Bilans 17 lat istnienia gimnazjów [INFOGRAFIKI]10 stycznia 2017 r.

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawy wprowadzające reformę edukacji. Z decyzją zwlekał do ostatniej chwili – wykorzystał pełne 21 dni, które przewidziano dla głowy państwa w procesie legislacyjnym.
książki, szkoła

9 stycznia 2017 r.

Reforma szkolnictwa przesądzona. Prezydent podpisał ustawę9 stycznia 2017 r.

Prezydent Andrzej Duda podpisał w poniedziałek ustawy reformujące system szkolny w Polsce. Oznacza to likwidację gimnazjów, powrót do 8-letnich szkół podstawowych, 4-letnich liceów ogólnokształcących i 5-letnich techników. W miejsce zasadniczych szkół zawodowych powstaną dwustopniowe szkoły branżowe.
szkoła klasa lekcja

7 stycznia 2017 r.

Co dalej z reformą edukacji? W poniedziałek decyzja prezydenta7 stycznia 2017 r.

Wszystko wskazuje na to, że w decyzja prezydenta ws. reformy edukacji zostanie podjęta i ogłoszona w poniedziałek - powiedział w sobotę dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski. Politycy opozycji pozytywnie odnoszą się do pomysłu ZNP referendum ws tej reformy.

Technologie ››

Telekomunikacja ››

Media ››

Turystyka ››

Zdrowie ››

Edukacja ››

Ekologia ››

Rozrywka ››

Reklama i marketing ››

Chemia ››

Najnowsze galerie>>