Energetyka | wiadomości

Elektrownia jądrowa Dukovany w Czechach, należąca do koncernu CEZ. Wielkie kominy kontrastują z małą kapliczką zlokalizowaną w pobliżu elektrowni.

24 stycznia 2017 r.

Czechy rozbudują elektrownie atomowe? Mają w tym pomóc rodzime firmy24 stycznia 2017 r.

Podczas wtorkowej wizyty w zakładach Skoda w Pilźnie czeski prezydent Milosz Zeman opowiedział się za rozbudową czeskich elektrowni atomowych, i to przy jak największym udziale rodzimych firm - poinformował rzecznik czynnej w tym sektorze spółki Skoda JS Jan Stolar.
smog, zanieczyszczenie powietrza, ochrona środowiska

22 stycznia 2017 r.

Co możemy zrobić przed kolejnym atakiem smogu? [WIDEO]22 stycznia 2017 r.

Kary finansowe wymierzane przez straż miejską za szkodliwą niską emisje z gospodarstw domowych nie będą skutecznym sposobem na zwalczanie smogu. Policja emisyjna też nie jest potrzebna. Jakie działania dotyczące rozwiązań gospodarczych mogą poprawić sytuację?
Odkrywkowa kopalnia węgla brunatnego i elektrownia w Bełchatowie, należące do grupy PGE (7). Fot. Bloomberg.

20 stycznia 2017 r.

Rząd kontra branża węglowa w walce o czyste powietrze20 stycznia 2017 r.

Pod wpływem nacisków społecznych na walkę ze smogiem Ministerstwo Rozwoju przedstawiło najbardziej radykalną wersję projektu rozporządzenia o wymaganiach w stosunku do domowych pieców ─ informuje Obserwator Legislacji Energetycznej portalu WysokieNapiecie.pl.
Siedziba spółki Energa w Gdańsku. Fot. materiały prasowe Energi

19 stycznia 2017 r.

Energa, Enea, PGE i PGNiG obejmą po 37,5 mln akcji Polimeksu19 stycznia 2017 r.

Energa, Enea, PGE i PGNiG Technologie (spółka zależna PGNiG) jako inwestorzy oraz Polimex-Mostostal zawarły warunkową umowę, na podstawie której inwestorzy zobowiązali się dokonać inwestycji w Polimex. Polega ona na objęciu przez Inwestorów łącznie 150 mln akcji zwykłych na okaziciela serii T o wartości nominalnej 2 zł każda, po cenie emisyjnej 2 zł, podały spółki.

Transport ››

Nieruchomości ››

Energetyka ››

Budownictwo ››

Rolnictwo ››

Górnictwo ››

Motoryzacja ››

Przemysł zbrojeniowy ››

Lotnictwo ››

FMCG ››

Najnowsze galerie>>