Górnictwo | wiadomości

Huta Miedzi Głogów: produkcja srebra

23 stycznia 2017 r.

KGHM inwestuje miliardy w nową linię produkcyjną23 stycznia 2017 r.

Huta Miedzi w Głogowie zyskała drugi oddech i znalazła się wśród trzech miejsc na świecie, gdzie istnieje najnowocześniejsza technologia do produkcji miedzi. Zyski raczej nie wzrosną.
kopalnia, górnik

9 stycznia 2017 r.

Prezes KHW: połączenie z PGG jedynym ratunkiem dla holdingu9 stycznia 2017 r.

Połączenie Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW) z Polską Grupą Górniczą (PGG) jest jedynym ratunkiem dla zadłużonego i zagrożonego upadłością holdingu - napisał w poniedziałkowym liście do załogi KHW prezes tej spółki Tomasz Cudny.
węgiel, górnik, kopalnia

6 stycznia 2017 r.

Dlaczego nie znamy treści decyzji Brukseli w sprawie polskiego górnictwa?6 stycznia 2017 r.

Wciąż nie wiadomo co dokładnie zapisano w decyzji Komisji Europejskiej zatwierdzającej pomoc publiczną dla polskiego górnictwa. Możemy jeszcze poczekać bardzo długo – obywatele Hiszpanii zobaczyli swoją po pół roku od jej wydania. W dodatku niemal wszystkie dane rząd w Madrycie utajnił.
Przemysł na Śląsku

6 stycznia 2017 r.

Na węglu świat się nie kończy. Zwłaszcza na Śląsku6 stycznia 2017 r.

W piątek, po 110 latach, wydobycie zakończyła kopalnia „Makoszowy” w Zabrzu. Zwalniani górnicy o nową pracę nie muszą się martwić. Jednak coraz częściej sami szukają jej już poza górnictwem, bo choć to węgiel zbudował potęgę Śląska, to dawno przestał być jego głównym aktywem. Stały się nim nowoczesny przemysł i ludzie. Paradoksalnie ograniczenie zatrudnienia w górnictwie może przyśpieszyć rozwój przemysłu na Śląsku. Jak to możliwe?
Nowe elektrownie na węgiel kamienny w Polsce

30 grudnia 2016 r.

Nowa Ostrołęka – elektrownia, która się słupkom nie kłania30 grudnia 2016 r.

Czy Enea i Energa mają szanse rzeczywiście zbudować 1000- megawatowy blok w Ostrołęce za 5,5 mld zł? - Wszyscy mamy takie same excele, tylko ładujemy do nich inne dane – śmiał się w 2014 r. ówczesny prezes Enei Krzysztof Zamasz, podsumowując dyskusję o (nie)opłacalności budowy nowych elektrowni węglowych.

Transport ››

Nieruchomości ››

Energetyka ››

Budownictwo ››

Rolnictwo ››

Górnictwo ››

Motoryzacja ››

Przemysł zbrojeniowy ››

Lotnictwo ››

FMCG ››

Najnowsze galerie>>