Lotnictwo | wiadomości

Lotnisko w Pekinie

18 czerwca 2018 r.

Wild: Nie jesteśmy zaskoczeni wynikami referendum ws. CPK18 czerwca 2018 r.

Nie jesteśmy zaskoczeni wynikami referendum w gminie Baranów i z pokorą do nich podchodzimy - poinformował w poniedziałek PAP pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego Mikołaj Wild. Zdajemy sobie sprawę z poziomu emocji wśród mieszkańców - dodał.
Lotnisko

18 czerwca 2018 r.

Mieszkańcy gminy Baranów zagłosowali przeciwko megalotnisku18 czerwca 2018 r.

Mieszkańcy gminy Baranów w pow. grodziskim w niedzielnym referendum zagłosowali przeciw budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego. Na pytanie: "Czy chce Pan/Pani budowy CPK w gminie Baranów?", 84 proc. uczestników głosowania odpowiedziało "nie".
Lokalizacja gminy Baranów (na czerwono). Źródło: Google Maps

17 czerwca 2018 r.

Trwa referendum w Baranowie. Mieszkańcy gminy wypowiedzą się ws. budowy CPK17 czerwca 2018 r.

W gminie Baranów w niedzielę rozpoczęło się referendum, w którym mieszkańcy zdecydują, czy chcą budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, którego lokalizacja jest wskazywana w tej gminie. Swój głos obywatele będą mogli oddać do godz. 21. w jednej z czterech siedzib obwodowej komisji ds. referendum.

14 czerwca 2018 r.

Lotnisko Chopina w maju br. odprawiło 1,5 mln pasażerów14 czerwca 2018 r.

Warszawskie Lotnisko Chopina w maju br. odprawiło półtora miliona pasażerów; to o 15,1 proc. więcej niż rok wcześniej, kiedy to było 1,3 mln osób - poinformował w czwartek port. "Nigdy wcześniej w maju z Lotniska Chopina nie korzystała tak duża liczba podróżnych"- dodano.

12 czerwca 2018 r.

LOT od września zacznie latać na trasie Warszawa-Lublin12 czerwca 2018 r.

PLL LOT od 3 września uruchomią połączenie między Warszawą a Lublinem - poinformowała we wtorek spółka. Rejsy na tej trasie odbywać się będą pięć razy w tygodniu, przez cały rok. Wykonywać je będzie samolot typu Bombardier Q400, który na pokład może zabrać 78 foteli pasażerów.
Lotnisko im. Fryderyka Chopina (Okęcie) w Warszawie

12 czerwca 2018 r.

Co dalej z lotniskiem Chopina w Warszawie? Wild: Rozstrzygnie to ekspertyza12 czerwca 2018 r.

Ekspertyza dotycząca Lotniska Chopina ma ostatecznie rozstrzygnąć o jego przyszłości - zapowiedział wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego Mikołaj Wild. Dodał, że podejmując decyzję odnośnie portu, rząd chce mieć pewność, że zbadano wszystkie warianty.

Transport ››

Nieruchomości ››

Energetyka ››

Budownictwo ››

Rolnictwo ››

Górnictwo ››

Motoryzacja ››

Przemysł zbrojeniowy ››

Lotnictwo ››

FMCG ››

Najnowsze galerie>>