Lotnictwo | wiadomości

pocisk kierujący JASSM-ER

20 stycznia 2017 r.

Pierwsze pociski JASSM trafiły do polskiej armii20 stycznia 2017 r.

Pierwsze lotnicze pociski kierowane JASSM zostały dostarczone do bazy w Poznaniu-Krzesinach, gdzie stacjonują samoloty F-16 - poinformował w piątek wiceszef MON Bartosz Kownacki.

19 stycznia 2017 r.

Bułgaria: Zaprzysiężenie nowego prezydenta Rumena Radewa19 stycznia 2017 r.

Rumen Radew i Ilijana Jotowa zostali w czwartek zaprzysiężeni w parlamencie Bułgarii na prezydenta i wiceprezydent w obecności patriarchy cerkwi prawosławnej Neofita, ustępującego prezydenta, byłych szefów państwa oraz członków rządu i korpusu dyplomatycznego.
Katastrofa lotnicza

16 stycznia 2017 r.

Katastrofa z udziałem tureckiego samolotu. Nie żyje prawie 40 osób16 stycznia 2017 r.

Co najmniej 37 osób zginęło w katastrofie samolotu transportowego, który rozbił się w poniedziałek na terenie zamieszkanym w okolicach Biszkeku. Przyczyną katastrofy był prawdopodobnie błąd pilota - oświadczył wicepremier Kirgistanu Muchametkały Abdułgazijew.
Białystok

16 stycznia 2017 r.

Referendum ws. lotniska w Podlaskiem: wciąż nie ma wyniku16 stycznia 2017 r.

Wojewódzka Komisja ds. Referendum w Białymstoku wciąż czeka na protokoły z kilku powiatów, by można było podać oficjalne wyniki referendum ws. budowy regionalnego lotniska. Tam gdzie protokoły zweryfikowano pozytywnie, nigdzie frekwencja nie przekroczyła 30 proc.
Airbus A320neo. Jeden z kandydatów do zastąpienia Boeinga 737-400 we flocie LOT

11 stycznia 2017 r.

Historyczny rekord Airbusa. Branżowym liderem nadal Boeing11 stycznia 2017 r.

Airbus dostarczył w ubiegłym roku swym klientom 688 samolotów pasażerskich czyli więcej niż kiedykolwiek - poinformowało w środę kierownictwo europejskiego koncernu lotniczego z siedzibą w Blagnac koło Tuluzy we Francji.
Plany wydatków MON

11 stycznia 2017 r.

Polska kupi 96 używanych myśliwców F-16? Zmieniłoby to układ sił wobec Rosji11 stycznia 2017 r.

MON analizuje zakup 96 używanych myśliwców amerykańskich. Ich modernizacja miałaby się odbyć w Polsce. Jeśli plan zostanie zrealizowany, będziemy w czołówce sił powietrznych państw NATO. Zmieni się również układ sił w odniesieniu do Rosji, której kluczowym punktem doktryny wojennej jest zdobycie przewagi w powietrzu.

Transport ››

Nieruchomości ››

Energetyka ››

Budownictwo ››

Rolnictwo ››

Górnictwo ››

Motoryzacja ››

Przemysł zbrojeniowy ››

Lotnictwo ››

FMCG ››

Najnowsze galerie>>