Motoryzacja | wiadomości

Stacja ładowania samochodów elektrycznych

13 czerwca 2018 r.

Europa chce przejąć rynek baterii do aut elektrycznych13 czerwca 2018 r.

Ponad połowa akumulatorów do aut elektrycznych powstaje w Chinach. Spędza to sen z powiek unijnym decydentom, którzy chcieliby, aby Europa przejęła lukratywny segment biznesu związanego z elektromobilnością.
Lexus ES 300h

10 czerwca 2018 r.

Bąk: USA są sztuczne. Udają coś, czym już nie są [MOTOFELIETON]10 czerwca 2018 r.

Wielkie, poukładane, przyjazne, uśmiechnięte, silne, pachnące, czyste, rozwinięte, od dziesięcioleci siedzące na najwyższym szczeblu drabiny cywilizacyjnej. Przesiąknięte na wskroś ideałami wolności, potężne i bogate. W wyobrażeniu większości z nas takie są Stany Zjednoczone. Jawią się jako najlepsze miejsce do życia. I za czasów serialu „Dynastia” może faktycznie tak było.
Spaliny z samochodów

29 maja 2018 r.

Bieńkowska: Diesle są skończone. Za kilka lat znikną zupełnie29 maja 2018 r.

Unijni konsumenci mogą zrobić tak samo dużo, jak instytucje nadzorujące, żeby przyspieszyć przejście lokalnego sektora motoryzacyjnego do epoki napędu elektrycznego zapowiadanej przez Teslę – twierdzi unijna komisarz ds. rynku wew., przemysłu i przedsiębiorczości Elżbieta Bieńkowska.
Auta z Dieselem w Europie (graf. Obserwator Finansowy)

28 maja 2018 r.

Europejska motoryzacja ma kłopoty z wydechem28 maja 2018 r.

Działające w Europie koncerny samochodowe są w potrzasku. Spadek sprzedaży aut z silnikiem Diesla zapowiada, że producenci mogą nie spełnić norm emisji CO2. Podejmują decyzje o ograniczeniu produkcji diesli, idą za tym zwolnienia pracowników.
Paliwo, stacja benzynowa Fot. Shutterstock

25 maja 2018 r.

Analitycy: Ceny paliwa na stacjach nadal będą rosły25 maja 2018 r.

Ceny paliwa na stacjach w nadchodzącym tygodniu nadal będą rosły, zwyżki będą już jednak ograniczone. Nadzieję na spadek cen przed wakacjami daje zaplanowane na czerwiec spotkanie OPEC, podczas którego mogą zapaść decyzje o zwiększeniu limitów wydobycia ropy - uważają analitycy rynku.

Transport ››

Nieruchomości ››

Energetyka ››

Budownictwo ››

Rolnictwo ››

Górnictwo ››

Motoryzacja ››

Przemysł zbrojeniowy ››

Lotnictwo ››

FMCG ››

Najnowsze galerie>>