Motoryzacja | wiadomości

Spaliny z samochodów

29 maja 2018 r.

Bieńkowska: Diesle są skończone. Za kilka lat znikną zupełnie29 maja 2018 r.

Unijni konsumenci mogą zrobić tak samo dużo, jak instytucje nadzorujące, żeby przyspieszyć przejście lokalnego sektora motoryzacyjnego do epoki napędu elektrycznego zapowiadanej przez Teslę – twierdzi unijna komisarz ds. rynku wew., przemysłu i przedsiębiorczości Elżbieta Bieńkowska.
Auta z Dieselem w Europie (graf. Obserwator Finansowy)

28 maja 2018 r.

Europejska motoryzacja ma kłopoty z wydechem28 maja 2018 r.

Działające w Europie koncerny samochodowe są w potrzasku. Spadek sprzedaży aut z silnikiem Diesla zapowiada, że producenci mogą nie spełnić norm emisji CO2. Podejmują decyzje o ograniczeniu produkcji diesli, idą za tym zwolnienia pracowników.
Paliwo, stacja benzynowa Fot. Shutterstock

25 maja 2018 r.

Analitycy: Ceny paliwa na stacjach nadal będą rosły25 maja 2018 r.

Ceny paliwa na stacjach w nadchodzącym tygodniu nadal będą rosły, zwyżki będą już jednak ograniczone. Nadzieję na spadek cen przed wakacjami daje zaplanowane na czerwiec spotkanie OPEC, podczas którego mogą zapaść decyzje o zwiększeniu limitów wydobycia ropy - uważają analitycy rynku.

24 maja 2018 r.

Wielkopolska: Volkswagen rozbudowuje zakład w Poznaniu24 maja 2018 r.

Kamień węgielny pod budowę nowej hali spawalni z zapleczem logistycznym wmurowano w czwartek w poznańskiej fabryce Volkswagen Poznań. Władze firmy podały, że inwestycja ma związek z przygotowaniem zakładu do produkcji kolejnych generacji samochodów.
Motoryzacja a Brexit (graf. Obserwator Finansowy)

23 maja 2018 r.

Brytyjski przemysł samochodowy obawia się Brexitu23 maja 2018 r.

Ze względu na bardzo ścisłe związki z pozostałymi europejskimi gospodarkami branża motoryzacyjna w Wielkiej Brytanii obawia się Brexitu znacznie bardziej niż inne. Biorąc pod uwagę duże znaczenie brytyjskiego przemysłu samochodowego, skutki jego dezintegracji mogą okazać się dotkliwe dla gospodarki Europy.
Kia Sorento 2.0 CRDi fot. mat. prasowe

13 maja 2018 r.

Bąk: Nawałka czy rozwałka? [MOTOFELIETON]13 maja 2018 r.

Dwadzieścia lat temu Kia nikomu nie wciskała kitu, że wynalazła koło, a jej samochody są fantastyczne. Bo nie były. Szczerze mówiąc, to były straszne. Motofelieton Łukasza Bąka.

Transport ››

Nieruchomości ››

Energetyka ››

Budownictwo ››

Rolnictwo ››

Górnictwo ››

Motoryzacja ››

Przemysł zbrojeniowy ››

Lotnictwo ››

FMCG ››

Najnowsze galerie>>