Nieruchomości | wiadomości

16 czerwca 2018 r.

Soboń: specustawa mieszkaniowa pomoże w walce z chaosem przestrzennym16 czerwca 2018 r.

Specustawa mieszkaniowa to pierwszy krok w poprawie ładu przestrzennego polskich miast, chcemy budować szybciej i spójnie z istniejącą przestrzenią – powiedział PAP wiceszef MIiR Artur Soboń. Dodał, że ustawa pomoże walczyć z chaosem przestrzennym i "rozlewaniem się" miast.
mieszkanie

14 czerwca 2018 r.

Ceny mieszkań wciąż rosną14 czerwca 2018 r.

Ceny mieszkań rosną - w stosunku do ub. roku od 6 do 14 proc. - wynika z przedstawionego w czwartek raportu ekspertów Metrohouse i Expandera.
Bloki mieszkalne

14 czerwca 2018 r.

Specustawa mieszkaniowa przyjęta. Co się zmieni?14 czerwca 2018 r.

Skrócenie czasu przygotowania inwestycji z pięciu lat do jednego roku i wprowadzenie ustawowych standardów urbanistycznych - to niektóre z założeń projektu specustawy mieszkaniowej, zaakceptowanego w czwartek przez Komitet Stały Rady Ministrów.

13 czerwca 2018 r.

Soboń: program dopłat do czynszów pomoże aktywnym gminom13 czerwca 2018 r.

Chociaż program dopłat do czynszów jest kierowany bezpośrednio do najemców, to pomoże w rozwoju lokalnym aktywnych gmin – powiedział PAP wiceszef MIiR Artur Soboń. Dodał, że nowi mieszkańcy to dla gminy udział w przychodach podatkowych: podatku dochodowym i od nieruchomości.
Wyres 1. Źródło: Census.us, obliczenia własne

13 czerwca 2018 r.

Czy to już bańka na rynku mieszkaniowym?13 czerwca 2018 r.

Od dołka w 2013 r. liczba wydawanych w Polsce pozwoleń na budowę mieszkań wzrosła o ponad 80 proc. osiągając poziom 6,7 mieszkań na 1 tys. mieszkańców. Czy takie tempo wzrostu grozi jego załamaniem?

Transport ››

Nieruchomości ››

Energetyka ››

Budownictwo ››

Rolnictwo ››

Górnictwo ››

Motoryzacja ››

Przemysł zbrojeniowy ››

Lotnictwo ››

FMCG ››

Najnowsze galerie>>