Transport | wiadomości

S19 - pomiędzy węzłami Lasy Janowskie i Nisko Południe

18 czerwca 2018 r.

Nowe umowy na odcinki S19 za łącznie ok. 720 mln zł18 czerwca 2018 r.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała ze spółkami z grupy Strabag oraz firmą Mosty Łódź umowy na zaprojektowanie i budowę trzech odcinków drogi ekspresowej S19, pomiędzy węzłami Lasy Janowskie i Nisko Południe, za łącznie ok. 720 mln zł, podało Ministerstwo Infrastruktury. Kierowcy skorzystają z nowej trasy, wchodzącej w ciąg tzw. Via Carpatia, w 2021 r.
Lotnisko w Pekinie

18 czerwca 2018 r.

Wild: Nie jesteśmy zaskoczeni wynikami referendum ws. CPK18 czerwca 2018 r.

Nie jesteśmy zaskoczeni wynikami referendum w gminie Baranów i z pokorą do nich podchodzimy - poinformował w poniedziałek PAP pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego Mikołaj Wild. Zdajemy sobie sprawę z poziomu emocji wśród mieszkańców - dodał.
Lotnisko

18 czerwca 2018 r.

Mieszkańcy gminy Baranów zagłosowali przeciwko megalotnisku18 czerwca 2018 r.

Mieszkańcy gminy Baranów w pow. grodziskim w niedzielnym referendum zagłosowali przeciw budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego. Na pytanie: "Czy chce Pan/Pani budowy CPK w gminie Baranów?", 84 proc. uczestników głosowania odpowiedziało "nie".
Lokalizacja gminy Baranów (na czerwono). Źródło: Google Maps

17 czerwca 2018 r.

Trwa referendum w Baranowie. Mieszkańcy gminy wypowiedzą się ws. budowy CPK17 czerwca 2018 r.

W gminie Baranów w niedzielę rozpoczęło się referendum, w którym mieszkańcy zdecydują, czy chcą budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, którego lokalizacja jest wskazywana w tej gminie. Swój głos obywatele będą mogli oddać do godz. 21. w jednej z czterech siedzib obwodowej komisji ds. referendum.

Transport ››

Nieruchomości ››

Energetyka ››

Budownictwo ››

Rolnictwo ››

Górnictwo ››

Motoryzacja ››

Przemysł zbrojeniowy ››

Lotnictwo ››

FMCG ››

Najnowsze galerie>>