Banki | wiadomości

Pieniądze

24 stycznia 2017 r.

Co Polacy wiedzą o finansach? Oto wyniki sondażu24 stycznia 2017 r.

Ponad połowa Polaków (58%) ma podstawowy poziom wiedzy na temat finansów, ale nie potrafi powiedzieć nic na temat poszczególnych produktów finansowych, wynika z badania Millward Brown przeprowadzonego na zlecenie grupy Kruk.
Opera House, Sydney, Australia

24 stycznia 2017 r.

Emerytury obywatelskie na Antypodach. Czy Polska powinna iść śladem Australii?24 stycznia 2017 r.

Od nowego roku Australijczycy otrzymują emerytury obywatelskie według zmienionych zasad i kalkulacji. Wycena wartości emerytury odzwierciedlać ma sytuację finansową emeryta - stan jego posiadania, własność nieruchomości i innych aktywów. Oznacza to różną wysokość świadczenia nie tylko dla większości emerytów, ale także dla różnych okresów czasu. To ciekawe rozwiązanie do rozważenia również w warunkach polskich.
Uczelnia, studia, edukacja

23 stycznia 2017 r.

Sierant: Wróżenie z pożółkłych logarytmów [FELIETON]23 stycznia 2017 r.

Dawno, dawno temu pewien kanadyjski astronom udał się amerykańskiego States Naval Observatory, które dziś nazwalibyśmy Centrum Obliczeniowym Marynarki. Potrzebował dokładnych tablic logarytmicznych do obliczeń astronomicznych, które później byłyby wykorzystywane w nawigacji. Takie to były czasy – nie było systemu GPS, nie było komputerów ani nawet kalkulatorów. Były tablice logarytmiczne.
Student

22 stycznia 2017 r.

Czy warto zaciągnąć kredyt studencki i jak go otrzymać?22 stycznia 2017 r.

Kredyt studencki to pomoc finansowa, z której może skorzystać student lub doktorant. Jest to bardzo dobry sposób na finansowanie wydatków własnych lub planów inwestycyjnych będąc jeszcze na studiach. Warunki kredytu są bardzo korzystne, a Ty będziesz musiał zwrócić go dopiero dwa lata po ukończeniu studiów. Co jeszcze powinieneś wiedzieć?

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>