Finanse osobiste | najnowsze

Elektrownia jądrowa Dukovany w Czechach, należąca do koncernu CEZ. Wielkie kominy kontrastują z małą kapliczką zlokalizowaną w pobliżu elektrowni.

24 stycznia 2017 r.

Czechy rozbudują elektrownie atomowe? Mają w tym pomóc rodzime firmy24 stycznia 2017 r.

Podczas wtorkowej wizyty w zakładach Skoda w Pilźnie czeski prezydent Milosz Zeman opowiedział się za rozbudową czeskich elektrowni atomowych, i to przy jak największym udziale rodzimych firm - poinformował rzecznik czynnej w tym sektorze spółki Skoda JS Jan Stolar.

24 stycznia 2017 r.

PKO BP ma blisko 2 mln użytkowników bankowości mobilnej24 stycznia 2017 r.

Liczba unikalnych użytkowników bankowości mobilnej, którzy w IV kwartale 2016 roku przynajmniej raz zalogowali się do konta w PKO Banku Polskim z poziomu urządzenia mobilnego, zbliżyła się do rekordowego poziomu 2 mln, poinformował bank.
Opera House, Sydney, Australia

24 stycznia 2017 r.

Emerytury obywatelskie na Antypodach. Czy Polska powinna iść śladem Australii?24 stycznia 2017 r.

Od nowego roku Australijczycy otrzymują emerytury obywatelskie według zmienionych zasad i kalkulacji. Wycena wartości emerytury odzwierciedlać ma sytuację finansową emeryta - stan jego posiadania, własność nieruchomości i innych aktywów. Oznacza to różną wysokość świadczenia nie tylko dla większości emerytów, ale także dla różnych okresów czasu. To ciekawe rozwiązanie do rozważenia również w warunkach polskich.
Podnosi się wiek osób przechodzących na emerytury

23 stycznia 2017 r.

Demograf: podnosi się wiek osób przechodzących na emerytury23 stycznia 2017 r.

W ostatnich latach w Polsce podnosił się wiek osób pobierających pierwsze emerytury. W przypadku kobiet średni wiek przechodzenia na emeryturę przekroczył już 60 lat, czyli jest wyższy niż przewiduje ustawa obniżająca wiek emerytalny – mówi  demograf prof. Piotr Szukalski z Uniwersytetu Łódzkiego.
Huta Miedzi Głogów KGHM

23 stycznia 2017 r.

Kaczyński: KGHM powinien służyć całemu społeczeństwu23 stycznia 2017 r.

KGHM to dobro narodowe i powinien służyć całemu społeczeństwu. Podatek miedziowy, który może nie jest najlepszym pomysłem, jednak temu służy – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w poniedziałek w wywiadzie dla Polskiego Radia Wrocław.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>