Emerytury | wiadomości

Opera House, Sydney, Australia

24 stycznia 2017 r.

Emerytury obywatelskie na Antypodach. Czy Polska powinna iść śladem Australii?24 stycznia 2017 r.

Od nowego roku Australijczycy otrzymują emerytury obywatelskie według zmienionych zasad i kalkulacji. Wycena wartości emerytury odzwierciedlać ma sytuację finansową emeryta - stan jego posiadania, własność nieruchomości i innych aktywów. Oznacza to różną wysokość świadczenia nie tylko dla większości emerytów, ale także dla różnych okresów czasu. To ciekawe rozwiązanie do rozważenia również w warunkach polskich.
Podnosi się wiek osób przechodzących na emerytury

23 stycznia 2017 r.

Demograf: podnosi się wiek osób przechodzących na emerytury23 stycznia 2017 r.

W ostatnich latach w Polsce podnosił się wiek osób pobierających pierwsze emerytury. W przypadku kobiet średni wiek przechodzenia na emeryturę przekroczył już 60 lat, czyli jest wyższy niż przewiduje ustawa obniżająca wiek emerytalny – mówi  demograf prof. Piotr Szukalski z Uniwersytetu Łódzkiego.
emeryt babcia dziadkowie

17 stycznia 2017 r.

Petru: rząd dokonuje destrukcji systemu emerytalnego17 stycznia 2017 r.

Obecny rząd stosuje bardzo krótkowzroczną strategię w przypadku systemu emerytalnego, który obecnie przechodzi kolejny etap destrukcji - mówił lider Nowoczesnej Ryszard Petru podczas zorganizowanych we wtorek przez jego ugrupowanie konsultacji społecznych w sprawie systemu emerytalnego.
Typujemy pięć najgorętszych tematów związanych z planowanymi zmianami w systemie emerytalnym.

9 stycznia 2017 r.

Emerytury po 4 grosze? Oto pięć najgorętszych tematów związanych z planowanymi zmianami9 stycznia 2017 r.

Opisany m.in. przez DGP przegląd emerytalny wywołał spore zamieszanie. „Ten dokument nie jest projektem ustawy, a zaproponowane w nim zmiany nie muszą zostać wprowadzone w życie” – zastrzega resort pracy. Mimo to trafił on do Sejmu i wkrótce będzie dyskutowany. Wnioski w nim zawarte nie wróżą rewolucji, ale proponują korekty, które warto przeanalizować. Postanowiliśmy opisać pięć rekomendacji, nad którymi dyskusja może się okazać równie gorąca co w przypadku pomysłu ozusowania umów o dzieło.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>