Kredyty | wiadomości

Student

22 stycznia 2017 r.

Czy warto zaciągnąć kredyt studencki i jak go otrzymać?22 stycznia 2017 r.

Kredyt studencki to pomoc finansowa, z której może skorzystać student lub doktorant. Jest to bardzo dobry sposób na finansowanie wydatków własnych lub planów inwestycyjnych będąc jeszcze na studiach. Warunki kredytu są bardzo korzystne, a Ty będziesz musiał zwrócić go dopiero dwa lata po ukończeniu studiów. Co jeszcze powinieneś wiedzieć?
Wysokie bezrobocie

20 stycznia 2017 r.

Polski senior tonie w długach. Jeszcze gorzej ma 40-latek20 stycznia 2017 r.

Rośnie udział seniorów wśród dłużników Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor. Obecnie co czternasta osoba z rejestru ma ukończone 65 lat. To jednak wciąż niewiele biorąc pod uwagę, że wśród pełnoletnich Polaków 65 rok życia ukończył niemal co piąty.
Frank szwajcarski

17 stycznia 2017 r.

Nie ma pewności, że kredyt frankowy będzie gorszy niż ten w złotych17 stycznia 2017 r.

Dla zadłużających się obecnie wysokie stopy procentowe to egzotyka. Dziś mamy wysoki kurs franka i niskie stopy procentowe, co sprawia, że kredyt frankowy przegrywa ze złotowym. Ale w ciągu kilkadziesięciu lat wahadełko może wychylić się w drugą stronę – znów dając przewagę kredytom frankowym.
Frank szwajcarski

16 stycznia 2017 r.

Więcej kapitału we frankowych bankach16 stycznia 2017 r.

W rekomendacjach Komitetu Stabilności Finansowej nie ma mowy o przewalutowaniu kredytów. Są natomiast sposoby na zachęcenie banków do ich restrukturyzacji.
Depozyty i pożyczki chińskich gospodarstw domowych

14 stycznia 2017 r.

Kapitał prywatny finansuje państwo. Może to zagrozić chińskiej gospodarce14 stycznia 2017 r.

Zainteresowanie prywatnych inwestorów produktami finansującymi przedsięwzięcia państwowe w Chinach powoduje niebezpieczne współzależności na rynku finansowym. W przypadku niewypłacalności i zakłóceń płynności między inwestycjami krótko- i długoterminowymi zaszkodzą i kredytobiorcom, i gospodarce.
Frank szwajcarski

13 stycznia 2017 r.

Frankowicze napisali list otwarty do wicepremiera Morawieckiego13 stycznia 2017 r.

Grupujące frankowiczów Stowarzyszenie "Stop Bankowemu Bezprawiu" zwróciło się w liście otwartym do wicepremiera Mateusza Morawieckiego o wyznaczenie terminu spotkania. Jego autorzy liczą, że takie spotkanie m.in. skłoni prezesów banków do rozmów z kredytobiorcami walutowymi.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>