Lokaty | wiadomości

Oprocentowanie lokat a inflacja

5 stycznia 2017 r.

Fatalne wieści dla oszczędzających. Realne zyski z lokat zbliżają się do zera5 stycznia 2017 r.

Według GUS w Polsce powróciła inflacja. NBP przewiduje, że w przyszłym roku ceny wzrosną o 1,3 proc. Expander zwraca uwagę, że oprocentowanie lokat jest tak niskie, że po uwzględnieniu inflacji i podatku, realne zyski oszczędzających zbliżają się do zera, a w przyszłym roku oszczędzanie może wręcz przynosić straty. Przy inflacji na poziomie 1,3 proc., aby nie tracić będzie należało szukać lokat z oprocentowaniem wyższym niż 1,61 proc.
Świnka-skarbonka

10 grudnia 2016 r.

Amber Gold do kwadratu? Resort sprawiedliwości bierze się za "polisolokaty"10 grudnia 2016 r.

Przy Ministerstwie Sprawiedliwości powstanie zespół roboczy, który przygotuje plan niezbędnych działań organów państwa wobec poważnych zarzutów dotyczących polis z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. To efekt spotkania poświęconego tak zwanym polisolokatom, do którego doszło 8 grudnia 2016 roku w siedzibie ministerstwa.
Pieniądze

3 grudnia 2016 r.

Polacy tracą rocznie 4,9 mld złotych. Z lenistwa?3 grudnia 2016 r.

Gdyby Polacy poświęcili więcej czasu na szukanie najlepiej oprocentowanych lokat, zyskaliby na tym nawet 4,9 mld zł w ciągu roku – wynika z szacunków Open Finance. Najlepsze produkty pozwalają zarobić nawet dwa razy więcej niż rynkowa średnia, ale wiążą z bankiem dodatkowymi produktami.
Pytanie dot. płacenia rachunków. Źrodło: Europejski Raport Płatności Konsumenckich 2016

21 listopada 2016 r.

Ponad 1/3 Polaków nie była w stanie spłacać długów na czas21 listopada 2016 r.

34 proc. Polaków miało w swoim życiu okres, w którym nie byli w stanie spłacać długów, a obecnie problem ten dotyczy 16 proc. badanych rodaków - wynika z najnowszego „Europejskiego Raportu Płatności Konsumenckich 2016”, opublikowanego przez Intrum Justitia.
oszczędzanie

19 listopada 2016 r.

Bez oszczędności trudno o inwestycje19 listopada 2016 r.

Stymulowanie długofalowych oszczędności wymaga wszechstronnej oceny skutków zastosowanych instrumentów. Zanim dojdzie do rozwiązań trzeba zdać sobie sprawę z dwoistości pojęcia oszczędności, które co innego oznaczają w gospodarstwie domowym, a co innego u makroekonomisty.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>