"Rating kredytowy emitenta odzwierciedla ocenę ryzyka kredytowego według skali ratingowej stosowanej przez agencję i jest ogólną oceną wiarygodności kredytowej emitenta oraz dotyczy ryzyka kredytowego jego niezabezpieczonych i niepodporządkowanych zobowiązań finansowych" - podał EuroRating w komunikacie.

"Uznanie agencji ratingowej zyskała utrzymywana wysoka rentowność sprzedaży oraz wysokie stopy zwrotu z aktywów i kapitału własnego. Ponadto, na plus została zaliczona polityka reinwestowania przez spółkę 90% wypracowywanych zysków" - czytamy dalej.





Wśród zagrożeń analitycy agencji zwrócili uwagę na uzależnienie Murapolu od finansowania na rynku kapitałowym, co powoduje że spółka jest podatna na wahania awersji inwestorów do ryzyka. W raporcie zwrócono również uwagę na możliwe pogorszenie koniunktury na rynku mieszkaniowym, które może mieć wpływ na działalność Grupy Murapol.

"Nasz rozwój w dużej mierze opiera się na partnerstwie z inwestorami, zależy nam na zapewnieniu im dostępu do aktualizowanych okresowo opinii niezależnych ekspertów, którzy oceniają naszą sytuację finansową oraz trafność podejmowanych decyzji biznesowych" - powiedział prezes Murapolu Michał Sapota, cytowany w komunikacie.





Pierwszy raport analizujący sytuację finansową Murapol agencja EuroRating opublikowała 25 stycznia 2016 roku, nadając spółce ocenę BB z perspektywą stabilną. Od tego czasu agencja przeprowadziła pięć weryfikacji utrzymując rating na niezmienionym poziomie, podsumowano w komunikacie.



Murapol jest ogólnopolskim holdingiem inwestycyjnym działającym w obszarze budownictwa mieszkaniowego. Obecna oferta mieszkaniowa Grupy dostępna jest w kilkunastu miastach. Murapol zakontraktował sprzedaż 3 042 mieszkań w 2016 roku, co oznacza wzrost o blisko 27% r/r.

(ISBnews)







Reklama