Biuro w centrum Warszawy. Dlaczego to miejsce tak przyciąga najemców?

autor tekstu:Źródło:Artykuł partnerski
12 października 2017 godz: 14:26 | Aktualizacja: 2017-10-25 15:31:33.197087+02

Centrum to najważniejszy obszar biznesowy w Warszawie. W I połowie 2017 r. podpisano tu umowy najmu 115,4 tys. mkw. biur, co odpowiadało za prawie 30 proc. całkowitego popytu w stolicy. Siedziby w tutejszych biurowcach mają znane, międzynarodowe firmy i instytucje. Dlaczego warto prowadzić stąd swój biznes?

1/6
2
większe zdjęciazobacz miniaturyźródło: Materiały Prasowe
Czas to pieniądz
Biuro w centrum Warszawy gwarantuje dobry dostęp do komunikacji miejskiej, bogatej oferty handlowej, gastronomicznej oraz infrastruktury hotelowej. Nieocenionym atutem jest też prestiż.

Przez warszawskie Śródmieście przebiega kilkadziesiąt linii autobusowych i tramwajowych. Dodatkowo wiosną 2015 r. sytuację korzystających z komunikacji miejskiej poprawiło otwarcie II linii metra, która połączyła prawo- i lewobrzeżną część miasta. Pod względem komunikacyjnym Śródmieście zdecydowanie wygrywa z nabierającą biznesowego charakteru Wolą, gdzie infrastruktura drogowa wciąż nie nadążą za dynamicznym rozwojem dzielnicy. Warto dodać, że dojazd do Centrum jest znacznie lepszy także ze względu na większą liczbę biegnących tędy arterii miejskich.

Bliskość Dworca Centralnego i dobre połączenie z Lotniskiem Chopina – autobusem albo szybką koleją miejską zdecydowanie ułatwiają przemieszczanie się i skracają jego czas.

Dzielnica ta jest też zagłębiem kawiarni, knajpek i restauracji, które doskonale sprawdzą się jako miejsca na śniadanie biznesowe czy lunch z kontrahentem
statystyki

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze