Kosmetyki z ich śluzu to rarytas. Hodowla ślimaków od środka

autor tekstu:TL  Źródło:forsal.pl
1 marca 2015 godz: 12:00 | Aktualizacja: 2015-03-01 12:01:08.692375+01

Pół miliona ślimaków reproduktorów, pomieszczenie o powierzchni kilkudziesięciu metrów kwadratowych o bardzo wysokiej wilgotności. Właśnie ruszył sezon hodowli ślimaków. Ślimakowy biznes jest coraz bardziej dochodowy. Oprócz gastronomii, wykorzystuje się je także do produkcji kosmetyków ze ślimaczego śluzu. Zobacz niezwykłe zdjęcia z polskiej fermy Snails Garden w Krasinie koło Pasłęka, w której rozpoczęto wiosenne budzenie ślimaków.

1/7
Firma hoduje europejskie ślimaki Helix aspersa Muller, znane smakoszom jako Petit Gris, oraz afrykańskie Helix aspersa Maxima - Gros Gris.

fot. (tw/mr) PAP/Tomasz Waszczuk
statystyki
 • photographer(2015-03-02 13:05) Odpowiedz 80

  A worker wakes snails up during the spring snails wake up in Snails Garden, a snails farm in Krasin village, north-east Poland, 25 February 2015. After a period of winter hibernation snails need to be woken up. The awekening process consist by providing snails heat and humidity, which allows snails to reproduce. EPA/TOMASZ WASZCZUK POLAND OUT

  Zdjęcia hodowli ślimaków z Snails Garden trafiły do EPA, nie publikuje on zbyt często tematów dotyczących polskiego rolnictwa, a "z rozdzielnika" ogląda ten serwis cała Europa.

  "Zainteresowani" :)... będą teraz wiedzieli, gdzie szukać zdjęć POLSKICH ślimaków - http://www.epa.eu/human-interest-photos/animals-photos/snails-breeding-in-poland-photos-51816690

 • hmm(2015-03-04 21:17) Odpowiedz 80

  Ludzie co wy Pier*o*licie . zajmijcie się sobą patrzcie na siebie . Stado baranów

 • Słupsk(2015-03-03 13:31) Odpowiedz 60

  Ona i Dzień Kobiet ze ślimakami :) Ślimak,ślimak pokaż rogi już 09.03. o godzinie 15 odbędą warsztaty kulinarne, które prowadzić będzie bardzo ambitny kucharz Marcin Kaczmarek - Pielin z restauracji Lars Lars & Lars, szef Master Chefs 4 Dogs i Arkadiusz Klimkiewicz - finalista Hell's Kitchen sous chef w restauracji Tomato. Będzie również degustacja. Tak więc wszystkich zainteresowanych zapraszamy do rezerwacji miejsc pod nr. 508310292.
  Uwaga, ilość miejsc ograniczona!!! KONFITURA ZAPRASZA!

 • starszy (2016-01-04 00:37) Odpowiedz 61

  info z fanpage Snails Garden: Start produkcji na chów 1 tony w Snails Garden od 1200 zł! Zapraszamy do zapoznania się z działalnością naszej firmy oraz ofertą dla osób zainteresowanych rozpoczęciem hodowli ślimaka. Snails Garden oferuje Ci gotowy i niebanalny pomysł na biznes a dobry pomysł to już połowa sukcesu. Wybierz firmę godną zaufania, z wieloletnim doświadczeniem, z zespołem ludzi z pasją, nietuzinkowymi pomysłami. Nie bądź zwykłym partnerem, zostań twórcą własnego sukcesu ! FORMULARZ SKUPU Jako jedyna firma w Polsce, skupujemy ślimaki wprost do przetwórni Snails Garden, bez wymogów dotyczących jakości muszli i restrykcyjnych wymogów gramaturowych pojedynczej sztuki danego ślimaka! Wytyczne skupu ślimaka hodowlanego przez firmę Snails Garden. - gramatura ślimaka wraz z muszlą, zdjętego bezpośrednio z pola: - min. 12 gram/szt dla gatunku Helix Aspersa Maxima - min. 6 gram/szt dla gatunku Helix Aspersa Muller - brak wymogu długotrwałego suszenia i wypróżniania - brak wymaganej twardej i wywiniętej muszli - dopuszczalne ubytki odbarwienia i nawarstwienia muszli - brak wymaganego transportu chłodniczego - brak wymogów ujednoliconych opakowań, dopuszczalne skrzynki używane (drewno-plastyk). Sprzedaż, skup ślimaków - uruchomiliśmy specjalny formularz dla nowych hodowców - Złóż swoją ofertę sprzedaży. Start produkcji: - luty do kwietnia hodowla konwencjonalna cyklem mieszanym ( budynki+pola) - kwiecień do czerwca hodowla ekologiczna (pola) Hodowla Eko jest alternatywą dla osób które chcą rozpocząć przygodę ze ślimakami. Start produkcji odbywa się tylko i wyłącznie na przestrzeni otwartej w tzw. parkach hodowlanych w miesiącach od kwietnia do czerwca, bez potrzeby budowania hal produkcyjnych. Według technologii Eko - minimalny wymagany park do rozmnożenia "osesków" na jedną tonę produkcji wynosi 100 m2! Alternatywa dla osób które nie chcą inwestować w budynki a chcą rozpocząć hodowlę. Jest to najtańszy i bezpieczny sposób założenia hodowli. W pełni zastępuje drogi i niepewny start od ślimaka oseska 6-10 dniowego!

 • PRECZ Z HEJTERAMI!(2015-03-01 22:17) Odpowiedz 60

  Zazdrość to rzecz ludzka. Jak sama powypisywałaś to i są. Ja osobiście mógłbym sprzedawać ślimaki po 520 zł/kg. Ona wejdź na kanał youtube snails garden, tam znajdziesz czy hodują ślimaki czy nie. Albo najlepiej przyjedz na farmę tak jak PAP i zrób reportaż, to może będziesz bardziej wiarygodna.

 • czytelnik(2015-03-02 11:13) Odpowiedz 60

  MATT ASAY
  readwrite.com

  http://readwrite.com/2013/02/25/haters-as-a-leading-indicator-of-success

  Gorszy od konieczności użerania się z hejterami twojej firmy lub produktu jest tylko całkowity brak hejterów. Produkt nie mający hejterów jest skazany na upokorzenie i porażkę. Posunę się nawet do stwierdzenia, że sukces twojego produktu jest dodatnio skorelowany z ilością nienawiści skierowanej pod jego adresem.

  Asay podkreśla, że zmasowana, nieuzasadniona krytyka płynącej w stronę marki często wynika z zawiści i jest oznaką sukcesu. Przytaczając przykłady szeroko hejtowanych firm jak Apple lub Microsoft Asay podkreśla, że konsekwentnie idąc swoją własną drogą, odstając od konkurencji i będąc wiernym swojej misji, firmy z definicji muszą przyciągać pogardliwe, niesprawiedliwe komentarze i opinie

 • Pijawka lekarska(2015-03-01 18:43) Odpowiedz 24

  Przej*ebana praca. Za taką harówę należałoby się skrzyknąć z innymi producentami i podnieść ceny. Żabojadom od siedzenia na d*pie się już w głowach poprzewracało. Socjalizm im wyprał mózgi. Dobrze im zrobi podwyżka cen...

 • Słupsk(2015-03-02 00:16) Odpowiedz 18

  A te reproduktory po 89, 59 czy 1zl to pewnie " niezwykły tucz" od konkurencyjnych firm ;) , a może mają skorupy ze złota. Snailpol poleca :

  reproduktorów – starannie wybranych, w większości zapłodnionych w okresie jesiennym, co gwarantuje dużą nieśność i przeżywalność poszczególnych osobników


  Skup
  I Warunki skupu dla ślimaka Helix Aspersa Müller:

  1. Ślimaki przywiezione od Państwa z fermy muszą być:

  – wywinięte – w przypadku kl. I oraz kl. II

  – wypróżnione,

  – czyste,

  – zamknięte,

  – w 100% żywe,

  – zapakowane po 5 lub 6 kg (stała waga) w siatki żyłkowe oraz jednorazowe skrzynki plastikowe (możliwość zakupu siatki oraz skrzynek w naszym sklepie).

  2. Klasy:

  I – waga 8 – 12 gram wywinięty

  II – waga 6 – 8 gram wywinięty


  Co do tego sluzu to na stronie producenta sa testy, może warto czasami sprawdzić o czym sie pisze! Ja jeszcze nie słyszałem aby ktos sie chwalił metoda pozyskania sluzu.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze