Wysoka cena biznesu. Oto ranking najdroższych lokalizacji biurowych

autor tekstu:Źródło:Cushman & Wakefield
8 marca 2015 godz: 07:32 | Aktualizacja: 2015-03-08 07:32:45.377227+01

Z najnowszego globalnego rankingu firmy Cushman & Wakefield dotyczącego powierzchni biurowych na świecie Office Space Across the World wynika, że londyńska dzielnica West End została trzeci rok z rzędu najdroższą lokalizacją biurową świata wyprzedzając Hongkong.

1/9
1 C&W najdroższa lokalizacja biurowa
większe zdjęciazobacz miniaturyźródło: Materiały Prasowe
Czynsze w dzielnicy West End wzrosły w ciągu roku o 4,6 proc., czyli o mniej niż w rekordowym 2007 r., w którym wzrost wyniósł aż 13 proc.. W 2015 r. czynsze mogą jeszcze bardziej wzrosnąć ze względu na ograniczoną podaż i niewielką liczbę nowych obiektów oddawanych do użytku.
„Londyn jest bardzo atrakcyjną lokalizacją w skali globalnej i przyciąga wiele dużych międzynarodowych firm zainteresowanych często wejściem na rynek europejski. Wobec dalszej poprawy koniunktury gospodarczej na Wyspach Brytyjskich w bieżącym roku należy oczekiwać wzrostu popytu na powierzchnię biurową w Londynie ze strony wszystkich sektorów. Natomiast coraz bardziej ograniczona podaż przyczyni się do dalszego wzrostu czynszów” - powiedział George Roberts, dyrektor działu ds. rynków londyńskich w firmie Cushman & Wakefield.
statystyki
  • stefan(2015-03-08 22:57) Odpowiedz 00

    tyle, ze west end nie jest dzielnica londynu, a po prostu obszarem w ktorym jest kilka dzielnic... wypadaloby wiedziec o czym sie pisze.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze