Jak odnieść sukces? Oto najbardziej inspirujące rady, które usłyszeli Buffett, Gates i Branson

autor tekstu:AD  Źródło:Media
22 marca 2015 godz: 07:41 | Aktualizacja: 2015-06-03 08:02:05.828545+02

Dobre rady innych ludzi często pomagają nam odnieść sukces. "Business Insider" sprawdził, jakie były najlepsze życiowe wskazówki, które światowej sławy biznesmeni i inwestorzy otrzymali od innych. Wybraliśmy te najciekawsze.

1/10
Warren Buffett, szef Berkshire Hathaway
Thomas Murphy, członek zarządu Berkshire Hathaway, powiedział kiedyś Buffettowi: „Pamiętaj Warren, możesz jutro wysłać kogoś do diabła – wciąż będziesz mieć prawo. Dziś trzymaj więc język za zębami i zobacz, czy jutro nadal będziesz chciał to zrobić”.
statystyki
 • ko$cielny(2015-03-23 07:44) Odpowiedz 00

  Po co odnosić sukces w Polsce ? Żeby ludzie pracujący w skarbówce tak zwani "urzędnicy państwowi", w zmowie z prokuratorami, mieli co zniszczyć ? Oni tylko czekają na takie gratki - muszą się przecież WYKAZAĆ - no bo za coś biorą pensje po killkanaście tysięcy.

 • Karol(2015-03-23 10:10) Odpowiedz 00

  @ko$cielny: rozumiem, że odniosłeś już sukces w Polsce i mówisz z doświadczenia? :)

 • Newton(2015-03-23 14:21) Odpowiedz 00

  Karol: rozumiem, że ty zanim przyjąłeś do wiadomości Prawa Powszechnego Ciążenia (znane powszechnie jako Prawo Newtona ) siadałeś pod jabłonią i czekałeś aż coś cię w głowę walnie. Dopiero wtedy uznałeś, że nauczyciel fizyki miał rację zapoznając cię z tym Prawem w 6 klasie podstawówki. P.S. w której jesteś teraz klasie. Wyszedłeś już z podstawówki? Dobra rada nie sprawdzaj negatywnego oddziaływania ładunków elektrycznych na organizm człowieka, nie opłaci się to tobie.

 • Karol(2015-03-24 17:20) Odpowiedz 00

  @Newton: a może zamiast słuchać "nauczycieli", którzy dookoła opowiadają jak to nie da się w Polsce odnieść żadnego sukcesu, lepiej jednak samemu spróbować? Na pewno to lepsze od narzekania opartego na zasłyszanych historiach, chyba że ktoś właśnie z narzekania czerpie największą satysfakcję :D. Dlatego też moim zdaniem warto się zawsze upewnić, czy mamy do czynienia z "praktykiem", czy z "teoretykiem" i wypowiedzi tych drugich traktować co najwyżej jako ciekawostkę.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze