Jak obronić firmę przed hakerami? Oto 10 kroków do cyberbezpieczeństwa

autor tekstu:Keith Bird  Źródło:Informacja prasowa
17 kwietnia 2015 godz: 06:02 | Aktualizacja: 2015-04-20 15:44:44.696279+02

Tylko w 2014 roku cyberprzestępcy ukradli około 500 milionów tożsamości z firm na całym świecie, a ataki i infekcje wirusami komputerowymi są kontynuowane na skalę przemysłową. Jak się przed nimi obronić?

1/11
Haker
większe zdjęciazobacz miniaturyźródło: ShutterStock
10 kroków do cyberbezpieczeństwa w biznesie
Próbując wyjść naprzeciw rosnącym zagrożeniom, Unia Europejska wprowadza prawa regulujące bezpieczeństwo danych, które po wprowadzeniu zobligują firmy do takiej samej odpowiedzialności za dane klienta, jak ma to miejsce w przypadku instytucji publicznych oraz rządowych. Za uchybienia w tej kwestii będą grozić surowe kary. Niezależnie od tego, czy firma zajmuje się technologią, bankowością, opieką zdrowotną, fitnessem czy gastronomią, jeżeli coś sprzedaje, to najprawdopodobniej przechowuje ona informacje klientów w swojej sieci. Pomimo tego, że rządy i organy ścigania pracują, aby przeciwdziałać cyberzagrożeniom, mają one bardzo ograniczony wpływ na zmniejszenie ryzyka, w obliczu którego stają codziennie organizacje. Wobec powyższego firmy muszą brać sprawy w swoje ręce.

Jednak jak tego dokonać? Chociaż większość kierowników określa bezpieczeństwo sieci jako priorytet, często nie są w stanie przekonać o tym zarządów swoich spółek, dopóki nie zdarzy się wyciek danych. Takie podejście musi się zmienić, myślenie o bezpieczeństwie w kontekście zapobiegania powinno stać się standardem. Aby wspomóc wprowadzenie proaktywnej strategii bezpieczeństwa, przedstawiamy 10 kroków ułatwiających zmianę metod ochrony sieci firmowej oraz danych.

Źródło: Check Point
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze