Ryzyko pozwala zarobić więcej? Oto ranking najbardziej niebezpiecznych zawodów

autor tekstu:TL  Źródło:forsal.pl
1 czerwca 2015 godz: 06:01 | Aktualizacja: 2015-06-01 09:57:03.665912+02

Departament Pracy USA prowadzi badania dotyczące liczby i przyczyn wypadków śmiertelnych w pracy. Najnowsze dane opublikowane zostały w kwietniu bieżącego roku i obejmują ostatnie siedem lat do 2013 roku. Sprawdź, który zawód jest najbardziej niebezpieczny w USA.

1/8
Ranking najbardziej niebezpiecznych zawodów w USA
Z danych Departamentu Pracy USA wynika, że najbardziej ryzykownym i wcale nienajlepiej opłacanym zawodem jest praca rybaka. Na 100 tys. pracowników zajmujących się połowem ryb odnotowano ponad 131 wypadków śmiertelnych. Wydaje się, że zawód śmieciarza nie wiąże się z wysokim ryzykiem wypadków śmiertelnych. Nic bardziej mylnego. Pracownicy komunalni zajmujący się wywozem nieczystości umierają w pracy około cztery razy częściej niż np. strażacy czy ochroniarze, którzy zwyczajowo kojarzą się z wysokim ryzykiem wypadku. Najczęstszą przyczyną wypadków śmiertelnych wśród śmieciarzy (69 proc.) stanowią incydenty transportowe.
Bezpieczniej jest być szefem Wśród robotników budowlanych śmiertelność w pracy jest na poziomie 18,8 na 100 tys., podczas gdy wskaźnik umieralności w pracy ich menedżerów, którzy poza obecnością na budowie spędzają część czasu w biurze, jest na poziomie 3,7 na 100 tysięcy pracujących.
W sektorze handlu relacja pomiędzy szefem a podwładnym jest odwrotna. Menadżerowie umierają w pracy ponad 2 razy częściej od swoich podwładnych sprzedawców.
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze