12 cech, które musisz mieć, by zostać miliarderem

Autor tekstu: Aleksandra Dzierżek  , tylko na Forsal.pl
5 czerwca 2015 godz: 06:01 | Aktualizacja: 2015-12-25 09:27:21.625939+01

Nie ma prostego sposobu, by stać się bogatym. Można jednak wyodrębnić kilka wspólnych cech, które charakteryzują najbogatszych ludzi świata. Na podstawie badań naukowych, ankiet i wywiadów z miliarderami, bank UBS i PwC opisali czynniki, które są kluczem do zbudowania fortuny na swoim biznesie.

1/12
Znak ostrzegawczy, ryzyko
większe zdjęciazobacz miniaturyźródło: ShutterStock
Mądre podejmowanie ryzyka
Miliarderzy, którzy sami dorobili się majątku są zwykle optymistycznie nastawienie do ryzyka, ale podejmują tylko takie, które potrafią zrozumieć. Szukają jednocześnie sposobów, by je w mądry sposób zredukować. Co ciekawe, wykazują się też instynktem, który pozwala im wycofać się z danego ryzyka w szczytowym momencie i przetransferować je na innych. Jaki jest klucz do tej cennej umiejętności?
statystyki
 • George(2015-06-05 11:49) Odpowiedz 50

  W III RP jest jeszcze jeden warunek: przeszłość w bezpiece, albo przynajmniej porządne ubeckie pochodzenie i polityczne umocowanie.

 • kaliszak (2015-12-25 12:04) Odpowiedz 30

  trzebaby zadac sobie pytanie kim sa miliarderzy i ustalić w jaki sposob doszli do tych swoich pieniedzy a pozniej wypisywac jakies morały....no bo jesli miliarderzy sa nimi z urodzenia bo tatus,dziadek i cala reszta rodziny wykorzystywali w czasach rewolucjii przemysłowej ludzi a tak w ogole to sa arystokratyczna rodziną i aja majątki od pokolen to co mi po tych radach z tego artykułu??? A jesli miliarder to zwykły BANKSTER który oszustwami dorobił siemilionow na giełdzie...albo ma powiazania z władzą i miał dostep do pieniedzy publicznych a jego firma wygrywała wszystkie przetargi publiczne dzieki znajomosciom albo tak jak w polsce dostał za darmo autostrady od panstwa. To co mi po tych smiesznych poradach skoro to wszystko jest funta klaków nie warte

 • ostatnimohikanin(2015-06-05 19:43) Odpowiedz 20

  głupoty jakich mało ehhhh..

 • miko78(2015-06-05 14:50) Odpowiedz 20

  @George - dokładnie tak jak piszesz. A te slajdy to zwykłe bajki dla dzieci do lat 8. Po co w ogóle takie głupoty pisać?

 • globalne dojenie malutkich przez cwaniaków(2015-06-05 10:23) Odpowiedz 20

  tylko tak samo postępują ci którym się nie udała tylko po prostu zabrakło szczęścia czy czasem czasu na wycofanie tak samo miliarder może zbankrutować jak i się wzbogacić co innego jest budowa zysków miliardowych na kasie z FED czy pustych pieniędzy które otrzymują banki i giełdy ,JEŚLI DOSTANIESZ BEZPOŚREDNIO OD DRUKARZA PRAWIE ZA DARMO I ZAINWESTUJESZ TAM GDZIE NIEMA PODATKÓW TO NA PEWNO ZOSTANIESZ MILIARDEREM ALE TYM SPOSOBEM POZBAWISZ KAPITAŁU KLASĘ ŚREDNIA KTÓRA PŁACI PODATKI I MUSI DBAĆ O PRACOWNIKÓW

 • Miśka(2015-06-26 13:27) Odpowiedz 01

  Ja bym dodała jeszcze jeden punkt - żeby zostać miliarderem potrzebny jest dobry doradca podatkowy. W Polsce nie jest łatwo zbić kokosy, dlatego wiele przedsiębiorczych osób przenosi swoje firmy np. do UK, gdzie kwota wolna od podatku wynosi kilkanaście razy tyle co u nas. Trochę czytałam blog Pawła Kurnika i sama zastanawiam się nad takim rozwiązaniem.

 • Michal(2015-08-16 20:16) Odpowiedz 01

  aby odniesc sukces jest odrobine szczescia, know-how, pomyslu i charakteru potrzebne. no i poza tym fundusze ;) ja staram sie tez obok swojej pracy wlasny biznes postawic na nogi i czytam sobie przy okazji bardzo fajna, konkretna strone o inwestowaniu. http://poradnikinwestowania.pl/ polecam :)

 • Nihilista(2015-06-09 08:26) Odpowiedz 02

  Dziś trudno w Polsce start-upom, początkującym przedsiębiorcom, ze względu na obciążenia fiskalno-ubezpieczeniowe. Może NowoczesnaPL uruchomi dyskusję na ten temat...

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze