6 rad – jak szukać pracy, żeby ją znaleźć?

autor tekstu:Katarzyna Aleksandrzak  Źródło:Inne
5 czerwca 2015 godz: 05:47 | Aktualizacja: 2015-07-08 11:33:04.022056+02

Poszukiwanie pracy to proces, którego powodzenie bardzo często zależy od naszego nastawienia. Znalezienie nowego zajęcia wcale nie musi być trudne i stresujące! Wystarczy pamiętać o kilku podstawowych kwestiach, a także odważnie wykorzystywać nieszablonowe sposoby, by szanse na nowy etat zdecydowanie wzrosły. Jak powinno to wyglądać w praktyce? Radzi ekspert Hanna Bielicka-Adamczyk z agencji pracy GP People. 

1/6
Praca, rozmowa kwalifikacyjna
większe zdjęciazobacz miniaturyźródło: ShutterStock
Ślesz dziesiątki CV, ale nadal nikt do ciebie nie dzwoni? Nie zniechęcaj się. – Według statystyk jeśli szukamy pracy samodzielnie, trzeba wysłać około 50 CV, żeby zostać zaproszonym jedynie na od dwóch do pięciu rozmów kwalifikacyjnych — mówi Hanna Bielicka-Adamczyk z GP People. Oczywiście czasem jest to kwestia szczęścia i rezultat przynosi wysłanie tylko kilku aplikacji, jednak w większości przypadków dopiero po rozesłaniu kilkudziesięciu zgłoszeń dostajemy szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności przed potencjalnym pracodawcą. Pamiętajmy też, że nie każda rozmowa kwalifikacyjna kończy się zatrudnieniem, ale już samo zaproszenie na nią to świetny sygnał, bo oznacza, że nasza kandydatura budzi zainteresowanie.
statystyki
  • oijuokj(2015-06-05 10:09) Odpowiedz 00

    no to jaki kolorek papieru i jaka czcionka w tym tygodniu jest modna i bez czego nie da się pracy znaleźć? :) ależ wy się ośmieszacie takimi tekstami. :/

  • super(2015-06-06 20:46) Odpowiedz 00

    Znakomite sześc rad, brawo także dla kreatywności autora!

  • bravo(2015-06-30 18:29) Odpowiedz 00

    znajomości pozdrawiają wiedzę i kompetencje

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze