7 znaków, że rozmowa kwalifikacyjna zakończy się sukcesem

autor tekstu:Michał Środa  Źródło:gowork.pl
10 czerwca 2015 godz: 05:55 | Aktualizacja: 2015-06-14 17:55:54.583677+02

Jesteś po rozmowie kwalifikacyjnej i nie masz pojęcia jak poszła? Michała Środa, specjalista odpowiedzialny za rekrutację podpowiada po czym poznać, że dobrze wypadliśmy.

1/8
Rekrutacja
większe zdjęciazobacz miniaturyźródło: ShutterStock
Przychylna mowa ciała
Profesjonalny rekruter raczej nie powinien zdradzać tego co myśli o odpowiedziach na zadane przez niego pytania. Możemy jednak wiele wywnioskować z jego mowy ciała. Ton głosu, uśmiech – mogą zdradzić jego nastawienie, ale szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na to czy słucha nas uważnie, czy nawiązuje kontakt wzrokowy, a rozmawiając z nami pochyla się lekko do przodu. Zwróćmy też uwagę na pozycję osoby, która nas przepytuje – czy ramiona są skrzyżowane, co wskazuje na zamkniętą postawę, czy wręcz przeciwnie – znajdują się w jednej linii.
statystyki
 • maniek44xx(2015-06-10 13:54) Odpowiedz 00

  bullshit :) może i bym uwierzył ale większość to bzdety, jak do tej pory sprawdziło mi się tylko jedno "rozmowa trwa dłużej niż był na to przeznaczony czas". Reszta tematów pojawiała się na każdej rozmowie. Aplikowałem na średnie stanowiska w korpo.

 • OLKJLKJ(2015-06-10 22:43) Odpowiedz 00

  jeśli twoja rozmowa kończy się wezwaniem do pokoju szefa kadrowej albo osoby podejmującej ostateczne decyzje dot zatrudnienia to znaczy że jesteś na właściwej ścieżce. jeśli szef kadrowa mówi że jest na tak ( a powie to wprost przy tobie jeśli będzie na tak) to znaczy że masz tę pracę. chyba że jest to praca kierowcy wtedy NIC NIGDY NIE OZNACZA NICZEGO BO BĘDĄ CI ZAWSZE MÓWIĆ ŻE MASZ TĘ PRACĘ A I TAK JEJ MIEĆ NIE BĘDZIESZ BO CI NIKT UMOWY NIE PODPISZE :) ALE TO INNA BAJKA.
  WRACAJĄC DO TEMATU. jeśli nie masz pracy to ci powiedzą że zadzwonią, są inni do rozmowy czekają, że zapiszą sobie twój numer telefonu, że masz czekać na decyzję. to znaczy że nie ma konkretnej decyzji czyli nie masz pracy. WYCHODZĄC ZE SPOTKANIA POZYTYWNEGO RACZEJ NA OGÓŁ BĘDZIESZ MIAŁ POTWIERDZENIE OBU STRON NA WSPÓŁPRACĘ I USTALENIE TERMINU SPOTKANIA W CELU ZEBRANIA DANYCH DO UMOWY LUB PO PROST UPRZYJŚCIA DO PRACY. CAŁA RESZTA TO BULLSZIT I ZWYKŁE BZDURY.

 • olkjlkj(2015-06-10 22:44) Odpowiedz 00

  "rozmowa trwa dłużej niż był na to przeznaczony czas". takich to ja miałem od groma kolego - nic to nie znaczy po prostu masz temat lubisz gadać jesteś towarzyski i nic więcej. dobrze się gada z panienką albo szefem - tak bywa :) to sa też ludzie z którymi można pogadać ale to nie daje ci pracy :)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze