9 rzeczy, których nigdy nie powinieneś mówić, odchodząc z pracy

autor tekstu:Źródło:gowork.pl
15 czerwca 2015 godz: 05:40 | Aktualizacja: 2015-09-10 12:37:49.280044+02

Zwykle przychodzi taki moment, że postanawiamy odejść z obecnej pracy i spróbować swoich sił gdzie indziej. Czasem jednak emocje biorą górę, a wypowiedziane słowa trudno cofnąć. Oto 9 zdań, których nigdy nie powinieneś wymawiać, kiedy rezygnujesz z pracy.

1/9
Biznesmen w biegu
większe zdjęciazobacz miniaturyźródło: ShutterStock
1. Odchodzę! Dzisiaj!
Nigdy nie stawiaj sprawy na ostrzu noża, blokując możliwość zorganizowania zastępstwa na czas.
Ty także nie chciałbyś być zwolniony z dnia na dzień.
"O ile ustalenia z nowym pracodawcą na to pozwalają, zarezerwować sobie przynajmniej minimum czasu, który pozwoli na zamknięcie niedokończonych spraw i przekazanie swoich obowiązków wybranej osobie. – Informując pracodawcę o tym, że odchodzisz, ustal też kiedy i w jaki sposób twoi dotychczasowi koledzy z pracy zostaną poinformowani o twojej decyzji. Pozwoli to uniknąć plotek i niedopowiedzeń – mówi Michał Środa z GoWork.pl.
statystyki
 • Sensei(2015-09-10 17:58) Odpowiedz 10

  Najlepiej w pracy to się w ogóle nie odzywać jeśli to nie dotyczy naszych obowiązków. W pracy nie ma kolegów, jest tylko biznes. Sprzedajesz swoje umiejętności i za to dostajesz pieniądze. Koledzy i znajomi są po pracy. Jak ktoś nie ma życia osobistego to szuka go w pracy i najczęściej kończy się to bardzo źle.

 • peter(2015-06-15 10:29) Odpowiedz 00

  Niewolnik ma być grzeczny, potulny i rozsądny do końca - w trosce o swojego pana feudała.

 • majtka(2015-06-15 12:38) Odpowiedz 00

  @peter: Nie o to chodzi, że niewolnik - jakkolwiek by się czuł. Ale świat jest mały - szefowie i pracownicy firm w tej samej branży, a także i między branżami, często się znają osobiście. a czasem i rozmawiają prywatnie. Pomysl, co to może oznaczać.

 • bsr(2015-06-15 13:52) Odpowiedz 00

  do peter. Jak ktoś potrafi tylko ruszać rękami a nie mózgownicą to jest niewolnikiem. Jak potrafisz to co potrafi każdy po jednym dniu nauki to nie dziw się, że pracodawca może cie traktować jak niewolnika. Weźmie pierwszą lepszą osobę z ulicy i cie bez łaski zastąpi. Bądź osobą która potrafi robić to na co trzeba 5 lat ciężkiej specjalistycznej nauki to pracodawca będzie twoim niewolnikiem. Będzie się trząsł żebyś w ogóle nie myślał o innej pracy.

 • mir(2015-06-15 14:57) Odpowiedz 00

  A czy firma zwalniając pracownika, daje mu wcześniej czas na znalezienie zastępstwa ? Czy jednak wręcz jest tak, że dużo wysiłków sie wkłada by zachować w tajemnicy zwolnienie ?

  Czy firma, do której aplikujemy, zadzwoni do nas mówiąc - za dużo Pani chce, możemy dać mniej - czy po prostu odpadniemy z automatu z rekrutacji przez nasze oczekiwania ?

  WZAJEMNOŚĆ ! :)

 • bart(2015-06-17 20:27) Odpowiedz 00

  "Niewolnik ma być grzeczny, potulny i rozsądny do końca - w trosce o swojego pana feudała."

  dokladnie :P

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze