Jak nauczyć się kilku języków na raz? W ten sposób zostaniesz poliglotą

14 sierpnia 2015 godz: 06:24 | Aktualizacja: 2015-10-26 17:15:15.304784+01

Znane są przykłady osób potrafiących posługiwać się wieloma językami. Rekordzistą był ponoć John Bowring, który szczycił się znajomością ponad 100 języków. Taki wynik raczej nie jest marzeniem większości z nas, jednak coraz częściej okazuje się, że jeden język już nie wystarcza.

1/5
Internet, kula ziemska
większe zdjęciazobacz miniaturyźródło: ShutterStock
Pracodawcy oprócz znajomości języka angielskiego niejednokrotnie oczekują od pracowników znajomości drugiego języka. Posługiwanie się wieloma językami przydaje się również podczas zagranicznych wyjazdów oraz kontaktów towarzyskich.

Jak zatem nauczyć się więcej niż jednego języka? Czy umiejętność ta jest dostępna dla każdego, czy też zarezerwowana wyłącznie dla ludzi wybitnie utalentowanych językowo? Konrad Jerzak vel Dobosz, znany polski poliglota, autor bestsellera „Sekrety poliglotów”, twierdzi, że nie należy do grupy osób szczególnie uzdolnionych, a w liceum trafił do grupy z podstawowym angielskim. Podkreśla też, że absolutnie każdy jest w stanie nauczyć się kilku języków, a zależy to w ogromnej mierze od nakładu pracy własnej.
statystyki
  • agatajas(2016-02-21 06:55) Odpowiedz 00

    Nie wierze w takie cudowne nauki bo nie jestem z Preply poligloci w Polsce http://www.angielski.slowka.pl/artykuly,9-najpopularniejszych-autorytetow-jezykowych-w-polsce,m,2536.html

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze