Języki skandynawskie to żyła złota. Sprawdź, ile można zarobić na ich znajomości

autor tekstu:Źródło:Inne
17 sierpnia 2015 godz: 05:24 | Aktualizacja: 2015-09-10 12:37:12.602362+02

Ze względu na zwiększające się kontakty biznesowe z krajami skandynawskimi coraz bardziej rośnie zapotrzebowanie na osoby posługujące się szwedzkim, duńskim lub norweskim.

1/6
Islandia
większe zdjęciazobacz miniaturyźródło: ShutterStock
Języki skandynawskie coraz bardziej pożądane w biznesie
Wśród Polaków rośnie popularność języków skandynawskich. Wynika to z coraz częstszych kontaktów biznesowych między firmami polskimi i skandynawskimi oraz rosnącej emigracji zarobkowej do Szwecji, Norwegii i Danii. Zauważalny jest wzrost obecności skandynawskich firm na polskim rynku. W Polsce powstają placówki firm z sektora usług wspólnych, finansowych, a także transportowo-logistycznych i budowlanych. Bliskie położenie, niskie koszty i dobrze wykwalifikowana kadra to zachętą dla północnych firm do rozwijania działalności w Polsce. Według danych Skandynawsko-Polskiej Izby Gospodarczej również polskie firmy coraz częściej decydują się na zainwestowanie w Skandynawii (lub przynajmniej eksportowanie do Skandynawii towarów). Po Niemczech kraje skandynawskie są drugim najważniejszym kierunkiem sprzedaży dla polskich przedsiębiorstw (7,4% udziału w polskim eksporcie). Do Finlandii wysyłamy wyroby przemysłu elektromaszynowego i metalurgicznego oraz żywność. Do Szwecji meble, dodatkowo kilkuprocentowe wzrosty notuje branża spożywcza. Wartość bezpośrednich inwestycji napływających z tych krajów osiągnęła w ostatniej dekadzie prawie 9,5 mld euro, co czyni kraje skandynawskie piątym co do wielkości inwestorem zagranicznym w Polsce. Poniżej przedstawiamy krótkie opisy języków. Do nich dodajemy informacje o przybliżonych zarobkach osób deklarujących znajomość tych języków.
statystyki
  • Mets(2015-08-17 17:21) Odpowiedz 20

    Ja postawię pytanie inaczej: Ilu jest Norwegów czy Szwedów, którzy nie posługują się biegle angielskim ? W przypadku Duńczyków, angielskim i niemieckim? Obawiam się, że ciężko będzie takich znaleźć. Tak więc bariery komunikacyjnej nie ma ...

  • T1000(2015-08-23 19:28) Odpowiedz 11

    Wierutne bzdury z tą znajomością języków. Takich "poliglotów" zatrudniają w Polsce jako asystentów albo na recepcji, czyli za grosze. Jeszcze im tłumaczenia każą robić. Wystarczy poczytać oferty pracy na portalach. Dno i żenada.

  • Maciek(2015-08-17 11:40) Odpowiedz 00

    Forsalowcy naganiają do emigracji :-)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze