5 największych zagrożeń dla stabilności światowej gospodarki

Autor tekstu: APat  , tylko na Forsal.pl
21 sierpnia 2015 godz: 05:40

Economic Intelligence Unit przeprowadził w najnowszym raporcie analizę największych zagrożeń dla stabilności światowych rynków. W swoim zestawieniu wziął pod uwagę zarówno prawdopodobieństwo wystąpienia, jak też ich wpływ na światowe finanse.

1/5
Państwo Islamskie
większe zdjęciazobacz miniaturyźródło: ShutterStock
5. Wzrost Państwa Islamskiego
Państwo islamskie zdobyło terytoria w Syrii i Iraku, a także zwiększyło zdolność do rekrutacji i motywacji nowych członków. Jednocześnie, grupa zdecentralizowała się i rozszerzyła listę celów, z których wiele jest realizowanych jednocześnie. Jeśli spirala ataków i akcji odwetowych będzie dalej się pogłębiała, na pewno wpłynie to na spadek zaufania konsumentów i przedsiębiorstw i doprowadzi do zakończenia 5-lrtniej hossy na amerykańskim i europejskich giełdach.
statystyki
  • RICO(2015-08-21 09:14) Odpowiedz 00

    Rozpad strefy euro to wyzwolenie narodów Europy z pod tyranii brukselskiej !

  • kwas(2015-08-22 21:38) Odpowiedz 00

    Jakoś dziwnym trafem nie jest napisane że obecna sytuacja jest efektem działań USA szczególnie w krajach arabskich.Fala uchodzców z krajów arabskich to efekt chorej polityki USA a szczególnie finansjery która ta politykę kreuje.Urojone zagrożenia z przed paru lat dopiero teraz spowodowały powstanie Państwa Islamskiego.Co ciekawe nie walczą z USA ani z IZRAELEM. Owoce zbiera Unia

  • Warezz(2015-08-24 22:59) Odpowiedz 00

    Dokładnie, rola usa jest tu trudna do przecenienia! Myślę że zamiarem usa jest wykończyć gospodarczo słabo stojącą obecnie gospodarkę rosyjską. Powiedzmy sobie szczerze że ceną ropy steruje usa, ropa leci teraz na łeb w dół po to by rosja nie miała zysków z jej sprzedaży. Rubel stoi coraz słabiej a chiny same są w tarapatach więc rosji ratować nie będą! Pytanie tylko dlaczego usa - wujek samo zło - tak bardzo chce wszystkich tu w europie ze sobą skłucić? (no i przy okazji zniszczyc rosje!) Czyżby UE za bardzo urosła w siłę i stała się zbyt silnym konkurentem dla usa, dlatego chca nas podzielic by znow usa czuło sie nie zagrozone! To mi na to wygląda, ale nie wiadomo o co jeszcze chodzi.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze