5 nietypowych sposobów na zmotywowanie pracowników

autor tekstu:Patrycja Grzybowska  Źródło:Inne
4 września 2015 godz: 05:49

O ile spadające bezrobocie i rosnące zarobki to bardzo dobra wiadomość dla pracowników, dla pracodawców jest to wyraźny sygnał, że zwykła premia i kilka słów pochwały już nie wystarczą, aby odpowiednio zmotywować ludzi do pracy. Co jeszcze można zrobić? Prezentujemy 5 nietypowych, ale sprawdzonych sposobów.

1/7
Praca w biurowcu, Fot. pcruciatti / Shutterstock.com
większe zdjęciazobacz miniaturyźródło: ShutterStock
- Odpowiednie zmotywowanie pracowników to dla pracodawcy gwarancja ich zaangażowania, lojalności i profesjonalizmu – mówi Adam Mistela, trener umysłu. – W obecnej sytuacji na rynku to niezwykle istotna kwestia. Szczególnie w większych miastach można zauważyć, że popyt na pracę rośnie o wiele szybciej niż podaż – podkreśla.

Tą tendencje doskonale widać w statystykach. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, w pierwszej połowie roku bezrobocie w Polsce wyniosło ok. 10 proc., ale resort pracy już zapowiada, że ta liczba będzie maleć. GUS podaje także, że co kwartał o kilka procent wzrasta przeciętne miesięczne wynagrodzenie. To powoduje, że pracownicy mają coraz większą możliwość wyboru. W efekcie, aż 60 proc. zatrudnionych deklaruje chęć zmiany pracy. W takiej sytuacji niewielka premia czy kilka spotkań integracyjnych mogą nie wystarczyć, aby zmotywować do pracy. Co jeszcze można zrobić?
statystyki
 • emigrant(2015-09-04 10:08) Odpowiedz 00

  3 z 5 sposobów są że tak powiem z czterch liter...
  Jak chcesz mnie zmotywować to rozmawiaj z moim portfelem to powinien zawierać pierwszy punkt.
  Nie tylko prezesi banków i spółek lubią podwyzki i premie Ci na dole też...

 • fs(2015-09-04 11:53) Odpowiedz 00

  W 4 litery sobie wsadz pochwaly i indoktrynacje tzn szkolenia motywacyjne jesli placisz mi tyle,ze ledwo mnie stac na prace u ciebie.

 • Piotr0(2015-09-04 17:41) Odpowiedz 00

  W spółce o nazwie D... znanej ze skandalu z drukarkami w ZUS'ie kontraktowiec ma pracować jak etatowiec
  a w drugą stronę (urlop czy zwolnienie lekarskie) to oczywiście sobie przypominają że jest się tylko kontraktowcem i motywują mówiąc: 'jak ci się nie podoba to wypierd...'

  Na rozmowie kwalifikacyjnej w ostatnim dużym banku, jeszcze polskim, motywowano mnie do podjęcia pracy u nich mówiąc że poproszą o opinie u poprzedniego pracodawcy.

 • Boss(2015-09-07 01:10) Odpowiedz 00

  Ot, sprytna reklama pana Adama Misteli. I nic więcej. Kolejny aktor, któremu średnio wychodzi w zawodzie, więc mianuje się trenerem umiejętności miękkich. A o zarządzaniu zespołem wiedzy zero; co widać, słychać i czuć.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze