Chcesz, aby twoje dziecko nauczyło się zarządzać pieniędzmi? Oto 6 cennych wskazówek

autor tekstu:D.M.  Źródło:Media
10 września 2015 godz: 06:01 | Aktualizacja: 2015-09-14 10:41:54.664744+02

Umysł dziecka jest chłonny niczym gąbka. Dotyczy to nie tylko przyswajania wiedzy z takich dziedzin jak języki obce czy arytmetyka. Najmłodsi z powodzeniem mogą uczyć się podstaw zarządzania swoimi pieniędzmi. Serwis "Business Insider" zaprezentował sześć niezwykle cennych wskazówek na temat finansów osobistych, którymi możesz zainspirować swoje dziecko. Nawet, jeśli ma zaledwie 6 lat.

1/6
Pieniądze
większe zdjęciazobacz miniaturyźródło: ShutterStock
1. Wytłumacz dziecku, co oznacza zarabianie pieniędzy
Im wcześniej dziecko zapozna się z koncepcją zarabiania pieniędzy, tym lepiej – podkreśla Gregg Murset, ekspert planowania finansowego i założyciel serwisu MyJobChart.com, darmowego narzędzia, które uczy najmłodszych zarządzania swoimi pieniędzmi. Dzieci muszą zrozumieć skąd wzięły się pieniądze w twoim portfelu. Muszą też wiedzieć, że zdobycie każdej złotówki wiąże się z określonym nakładem pracy.

Strategia: Wprowadź pojęcie kieszonkowego, i zleć swojemu dziecko konkretne – choćby najdrobniejsze – zajęcia w domu, za które każdego tygodnia będzie otrzymywać drobną pensję. Należy pamiętać, że wprowadzenie kieszonkowego w niewłaściwy sposób – bez wcześniejszej dyskusji na temat tego, w jaki sposób dziecko może korzystać z pieniędzy – może przynieść więcej szkody niż pożytku. Pamiętaj, że kieszonkowe powinno być dla dziecka ważną lekcją dotyczącą wartości pieniędzy.
statystyki
 • Passenger(2015-09-10 09:51) Odpowiedz 00

  To jest poradnik, jak uzależnić dziecko od banków i jak zostać dawca kapitału, a nie jak zarządzać pieniędzmi ;)

 • bleblu(2015-09-10 10:58) Odpowiedz 00

  Sześciolatek obserwujący kurs akcji? Pogięło?

 • weryk(2015-09-10 11:29) Odpowiedz 00

  W papierku lub plastikowym kawałku jest ukryta wartość i mam tego uczyć mojego dziecka ? Takich zabobonów ? Kto pisał ten artykuł ? Ewangeliści z banksterskiej ferajny - ludzie coraz krytyczniej przyglądają się waszej szkodliwej działalności i wierzę, że pokolenie moich dzieci pokaże wam, że można się obejść bez was i tego całego systemu monetarnego bez pokrycia. Zaledwie 3% krążących w obiegu pieniędzy ma pokrycie w realnym produkcie lub surowcu, 97% to pusty pieniądz ... przepraszam - zapisy na wirtualnym koncie w komputerze :) właśnie tego będę uczył moje dzieci - jak chory jest to system, kiedy padnie i jak sobie poradzić w życiu bez niego.

 • pablobodek(2015-09-10 16:06) Odpowiedz 00

  "Umysł dziecka jest chłonny niczym gąbka".

  Wie o tym oczywiście sekta Krk, dlatego przymusowe praktycznie zajęcia z indoktrynacji katolickiej zaczynają się już w przedszkolu, a nawet w żłobku.
  Wtłaczanie do dziecięcych główek poczucia winy za coś tam sprzed 6 tysięcy (??) lat, dogmaty wymyślane przez "zastępców boga), mity zabrane wielu religiom.
  Sekta i wprowadziła nawet przymusowe wcielenie ,chrzest, nic nierozumiejącego noworodka.
  Sprzecznie zresztą z ich "świętą księgą".
  Tak się uzależnia od Watykanu przyszłych niewolników i płatników.

  Żądam zerwania konkordatu!

 • DAn(2015-09-10 17:20) Odpowiedz 00

  @Passenger: BINGO! o to właśnie chodzi w tej bzdurnej ulotce dla naiwnych i podążających za modą.

 • wolnościowiec(2015-09-10 22:22) Odpowiedz 00

  Lepiej kiedy dziecko zrozumie jak założyć i prowadzić firmę. Jak dostrzegać pojawiające się możliwości zamiast uczyć go jak harować za kieszonkowe lub biegać z kartami debetowymi i kredytowymi. Oszczędności tak długi nie!!!

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze