Niewielu tam dociera. Z wizytą w strefie zdemilitaryzowanej między Koreami

Autor tekstu: Rafał Tomański  , tylko na Forsal.pl
13 września 2015 godz: 07:35 | Aktualizacja: 2015-09-13 09:09:39.490077+02

Wzdłuż autostrady, po lewej stronie jadąc z Seulu na granicę, znajduje się masywne ogrodzenie z drutu kolczastego. Jedziemy nad rzeką Imjin, która płynie także z Północy.  Może się zdarzyć, że nastąpi atak albo że ktoś będzie chciał się przedrzeć na Południe na tym odcinku. Do strefy zdemilitaryzowanej między Koreą Północną a południową dociera niewielu. Specjalny wysłannik Forsal.pl był tam. Zobacz niezwykłe zdjęcia.

1/9
Nie ma wzoru, który pomagałby określić dokładną datę upadku dyktatur. Znacznie ułatwiłoby to zadanie dyplomatów, nie trzeba by negocjacyjnych maratonów i nerwowych komunikatów. Nie padałyby strzały ostrzegawcze, bo i tak wiadomo byłoby, że dni danego reżimu są policzone. Być może tak jest też i w przypadku Pjongjangu, ale jak na razie pozostaje jedynie gra w domyślanie się dalszego rozwoju wypadków. Północ nie była jeszcze tak izolowana, jak dotychczas. Znany jest juz powód, dla którego młody Kim Dzong Un nie pojawił się na defiladzie w Pekinie 3 września. Pjongjang żądał bowiem kategorycznie, by Un był witamy z honorami i cały czas traktowany jak równorzędnych partner Chin. Na trybunie honorowej miał stać ramię w ramię z Xi Jinpingiem. Pekin równie stanowczo odmówił i dał do zrozumienia, że miejsce dla północnokoreańskiego przywódcy znajdzie się w ostatnim rzędzie. Z tego powodu ranga delegacji została obniżona do poziomu Choe Ryong-hae, sekretarza partii i przewodniczącego Państwowej Komisji Kultury Fizycznej i Sportu.
statystyki
  • kwas(2015-09-15 09:46) Odpowiedz 00

    Korea Północna powinna zostać w takiej formię jakiej jest. Zarobiła by miliardy dolarów z turystyki każdy chciałby zobaczyć to dziwactwo.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze