Oto 5 technologii, które zrewolucjonizują transport przyszłości

autor tekstu:KN  Źródło:forsal.pl
24 2015 godz: 05:55 | Aktualizacja: 2015-10-03 12:29:17.077582+02

Duża część technologii, które mogą zrewolucjonizować transport w XXI wieku, już od dawna istnieje. Ich wprowadzenie w życie to kwestia czasu. Na stronach Światowego Forum Ekonomicznego czytamy o pomysłach transportowych, które już dawno przestały być science-fiction.

1/5
Hyperloop - wizualizacja kapsuły Fot. Teslamotors.com
większe zdjęciazobacz miniaturyźródło: Materiały Prasowe
Hyperloop
To nowatorski pomysł słynnego wizjonera Elona Muska, założyciela m.in. PayPala, SpaceX czy Tesla Motors. Hyperloop to długa tuba, w której panowałoby niskie ciśnienie. Warunki takie u umożliwiałyby bardzo szybkie poruszanie się wewnątrz tuby specjalnych kapsuł transportowych. Kapsuły mogłyby osiągać prędkość nawet do 1200 km/h.

Pierwsze plany związane z system Hyperloop zostały ogłoszone przez Elona Muska w sierpniu 2013 roku. Wówczas to amerykański miliarder zapowiadał, że dzięki systemowi podróż między oddalonymi od siebie o 550 km San Francisco a Los Angeles miałaby zająć zaledwie 30 minut.

Później ekscentryczny miliarder ogłosił plan budowy eksperymentalnego odcinka systemu Hyperloop o długości 8 km nieopodal siedziby firmy Space X w południowej Kalifornii.

Podczas weekendowej konferencji technologicznej 12-13 września 2015 roku w siedzibie xSpain w Madrycie Dick Ahlborn, dyrektor zarządzający Hyperloop Transportation Technologies deklarował, że już dziś firma posiada wszystkie technologie niezbędne do budowy systemu Hyperloop. „Mamy już wszystkie niezbędne technologie. Aktualnie pracujemy nad tym, aby uzyskać wymagane pozwolenia, a budowę rozpoczniemy w przyszłym roku. System będzie dostępny w 2018 lub 2019 roku” – zapowiedział Ahlborn. Pokonanie dystansu o długości 620 km pomiędzy Barceloną a Madrytem miałoby zająć ok. 75 minut.
statystyki

Komentarze (1)

 • Akacja(2015-09-29 14:39) Zgłoś naruszenie 00

  Hyperloop:
  "Wówczas to amerykański miliarder zapowiadał, że dzięki systemowi podróż między oddalonymi od siebie o 550 km San Francisco a Los Angeles miałaby zająć zaledwie 30 minut"
  "Pokonanie dystansu o długości 620 km pomiędzy Barceloną a Madrytem miałoby zająć ok. 75 minut. "
  Dlaczego to rozwiązanie miałoby zapewniać podróż z SanFrancisco do Los Angeles ze średnią prędkością 1100 km/h a z Madrytu do Barcelony ze średnią prędkością 496 km/h?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze