Modernizacja Dworca PKP w Szczecinie. Zobacz zdjęcia z budowy

Autor tekstu: TL  , tylko na Forsal.pl
27 września 2015 godz: 05:45

Prace przy I etapie modernizacji dworca PKP w Szczecinie mają się zakończyć według planów tym roku. Obecnie jest zrealizowany w 60 proc. Czy termin będzie dotrzymany?

1/11
Na obecnym etapie prace wykonane są w około 60 proc. Według spółki PKP S.A. termin zakończenia modernizacji będzie dotrzymany. Prace zakończą się w tym roku.

fot. (mb/cat) PAP/ Marcin Bielecki
statystyki
 • Hieronim(2015-09-30 01:35) Odpowiedz 00

  Szczen jest strasznie zapuszczonym miastem, te poniemieckie bruki, kostka brukowa i nierówne ochydne chodniki, przez ostatnie 25 lat czas stal w miejscu,
  do tego poniemieckie fasady budynków które nie byly malowane od 40-50 lat, a ten dworzec to juz horror... bardzo obskurny,

 • jurek(2015-09-28 16:35) Odpowiedz 00

  Największą zmorą dworca w Szczecinie jest brak wind lub ruchomych schodów.Pasażerowie poruszający się z bagażami przeklinają ten dworzec w żywy kamień.Wyobrażam sobie jaką gehenne muszą przeżywac osoby starsze i niepełnosprawne.

 • Stanisław(2015-09-28 18:31) Odpowiedz 00

  To jest stara sprawa w Szczecinie, że miasto nie jest przystosowane w żaden sposób dla osób z problemem poruszania się. Dworzec kolejowy w Szczecinie gdzie jest brak wind czy schodów ruchomych to jeden wielki skandal, Ale trzeba również pamiętać że 99% urzędów w Szczecinie ma ten sam problem, brak wind, schody są budowane pod bardzo stromym kątem, a jeżeli parking dla inwalidy wchodzi w grę to jest bardzo daleko I żle zlokalizowany.
  Inaczej mówiąc: OSOBA, KTÓRA JEST UŁOMNA I NIE MOŻE CHODZIĆ CZY PORUSZAĆ SIE - NIECH SIEDZI W DOMU. Dla niej życie w wydaniu Polskim jest skończone.
  A w sprawie emerytów, którzy mają ten sam problem z poruszaniem sie, nie pozostaje im nic jak tylko UMIERAĆ przed terminem.

 • Wojciech Stach(2015-09-28 18:43) Odpowiedz 00

  Stary dobry dworzec, po mimu masy pieniędzy nie będzie mógł służyć dla wszystkich mieszkańców.
  Przypomina mi to reklamę z komunistycznej telewizji. Wszystkich, których pokazywało się na ekaranie, to byli piękni I młodzi. A pokazywanie starych I ludzi z problemami było zakazane.
  Tak również jest w Szczecinie. Miasto nie jest dla wszystkich, a taki rarytas jak jazda pociągiem, nie może być dla ludzi z problemami ruchowymi.
  Przcież to Gebels w hitlerowskich Niemczech podchodził do tego tematu w identyczny sposób.
  Zastanawiam się tylko kiedy zaczniemy budować na terenie Polski obozy odosobnienia dla ludzi z problemami?

 • Nieznany(2015-09-28 23:25) Odpowiedz 00

  Marcin ! świetne zdjęcia !

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze