Ranking HSBC: Najlepsze kraje dla emigrantów zarobkowych

Autor tekstu: Artur Patrzylas  , tylko na Forsal.pl
29 września 2015 godz: 06:20 | Aktualizacja: 2016-03-02 15:56:27.917217+01

Jakie kraje są najbardziej przyjazne dla emigrantów zarobkowych? Odpowiedzi na to nurtujące pytanie dostarcza najnowsze badanie HSBC.

1/11
Zmiana pracy
większe zdjęciazobacz miniaturyźródło: ShutterStock
Metodologia
Ranking HSBC uwzględnia takie aspekty funkcjonowania w danym kraju jak wysoka jakość życia, stabilne warunki finansowe oraz perspektywy rozwoju zawodowego. Powstał na podstawie opinii ekspatów. Z badania wynika, że główną motywacją dla specjalistów decydujących się na zawodową emigrację jest poprawa życiowych standardów oraz możliwość rozwoju zawodowego (na te odpowiedzi wskazało po 37 proc. badanych). 26 proc. decyduje się na opuszczenie kraju z powodów finansowych, a 16 proc. w związku ze służbowym poleceniem.
HSBC oceniało każdy kraj w 3 kategoriach (w każdej uwzględnionych zostało 9 aspektów):
1. „ekonomia” (wynagrodzenia, perspektywy wzrostu płac, łatwość założenia biznesu, szanse na zawodowy awans i rozwój)
2. „doświadczenia” (odnosząca się do stylu życia; jakości egzystencji, możliwości społecznej integracji, dostępu do mieszkań)
3. „rodzina” (relacje z innymi; stosunki z partnerem, jakość edukacji i systemu opieki nad dziećmi, łatwość integracji rodziny z nowym środowiskiem)
statystyki
 • Alex(2015-11-28 15:39) Odpowiedz 180

  No tak Niemcy wolą 1 mln muzułmańskich niepiśienych/niemówiacych pasożytów na zasiłku niż polskich inżynierów.

 • Jontek(2015-11-28 14:06) Odpowiedz 1013

  Ten artykul propaguje emigracje zarobkowa Polakow, nie liczac sie absolutnie z zdaniem tych krajow, ktore maja tych ludzi przyjmowac. Od kilku lat Anglia ma doyc naplywu polskich uchodzcow ekonomicznych i z tego powodu chce wyjsc z Unii, podobna sytuacja jest w Niemczech, nikt tutaj nie zgadza sie z naplywem Polakow nastawionych na kombinacje i szybki zarobek, na pobieranie zasilkow i kradzieze, nikt nie chce akceptowac wzrostu przestepczosci kryminalnej spowodowanej przede wszystkim przez polskich bandziorow. Jak moze Forsal zachecac do wyjazdu do innych krajow swoich obywateli, ktorzy publicznie zadaja Polski dla Polakow, a sami szukaja "szczescia" u NIemcow czy Anglikow, ktorych bez pardonu opluwaja na wszystkich forach. Na obecny poziom zarobkow czy swiadczen socjalnych w tych krajach, Anglicy czy Niemcy pracowali dziesiatki lat i dlaczego maja teraz dzielic sie ze swoich wypracowanych pieniedzy z emigrantami zarobkowymi z Polski. Ta sytuacja musi sie zmienic, nie ma i nie bedzie dalszej tolerancji dla emigrantow zarobkowych z Polski i innych krajow, ci ludzie maja budowac i rozwijac swoje gospodarki a nie zyc cwaniactwem na korzysc innych. Ile trzeba miec tupetu, by na sile pchac sie do innych krajow wykrzykujac jednoczesnie na ulicach "Polska dla Polakow" - to jest szczyt arogancji i bezczelnosci.

 • Olek(2015-09-29 16:23) Odpowiedz 91

  Nie ma czegoś takiego jak emigranci "zarobkowi" Jest emigracja ekonomiczna.

  Pwenie bardziej chwytliwe?

 • Polska emigracja i polska mentalnosc(2015-10-17 14:22) Odpowiedz 83

  Artykul propagujacy emigracje ze wzgledow ekonomicznych bo tylko taka dotyczy Polakow. Niezaleznie od tej analizy, najwiecej emigrantow przyjmuja Niemcy i Anglia i to sa fakty. Wielki czas zaczac ograniczac mozliwosci emigracji ze wzgledow zarobkowych a honorowac jedynie czasowe prawa pobytu (azyl) ludzi, ktorzy uciekaja ze wzgledu politycznych wzglednie ratujac swoje zycie i swoich bliskich. W Europie powinna byc przestrzegana zasada Polska dla Polakow, Niemcy dla Niemcow, Anglia dla Anglikow itd. Wtedy wszystkie ooszolomy, rasisci czy faszysci polscy, pozostali by w swoim grajdolku i tam by sie zarli z kazdym w swoim kraju a nastepnie szukali by wrogow na zewnatrz a najblizej jest do Rosji, Niemcow czy Litwinow - zawsze jest okazja by sie poindyczyc, opluc innego czy poublizac - ot taka polska mentalnosc.

  Pokaż odpowiedzi (1)
 • Vip(2015-10-17 21:54) Odpowiedz 71

  a USA i UK wsysnelo za to jest jakis Bahrajn

 • Autor(2016-03-03 09:25) Odpowiedz 40

  Do Niemiec jezdza nadal chyba glownie budowlancy, a nie inzynierowie. Ludzie z wyksztalceniem wyzszym wybieraja bardziej egzotyczne kraje, bo to po prostu zyciowa przygoda jest.

 • artykuł dla Uchodźców....(2015-09-29 18:46) Odpowiedz 20

  Te kraje za 2 do 3 mcy zostana zapchane pod korek...

 • Normalny(2015-11-28 19:11) Odpowiedz 214

  @ Alex - Ci "niepismienni" muzlumanie posiadaja w 26% wyzsze studia i nie kradna, tyle do twojej wiadomosci

  Pokaż odpowiedzi (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze