7 błędów popełnianych przez właścicieli mieszkań na wynajem

autor tekstu:Marcin Krasoń  Źródło:Home Broker
11 października 2015 godz: 13:30

Wynajem mieszkania to biznes jak każdy inny, ale w zależności od tego, jak się do sprawy przyłożymy, efekty mogą być różne. Oto siedem popularnych błędów popełnianych przez właścicieli nieruchomości przeznaczonych na wynajem.

1/7
Pieniądze
większe zdjęciazobacz miniaturyźródło: ShutterStock
Za wysoka cena
Mieszkanie na wynajem kupuje się po to, by na nim zarobić. Im więcej, tym lepiej i nic w tym dziwnego. Rzecz w tym, że część właścicieli znacznie przecenia atrakcyjność swojego lokalu. Szukający mieszkania wertując ogłoszenia zwykle odrzucają te najdroższe, wszak nikt nie chce przepłacać. Trzeba dostosować wysokość czynszu do rynkowych standardów, porównać mieszkanie do jemu podobnych. Jeśli będzie trochę droższe, ale będzie lepiej wyposażone czy położone, to wciąż są szanse na znalezienie najemców, należy jednak zachować ostrożność z windowaniem ceny. – Czasami klienci ustalając stawkę najmu za swoje mieszkanie biorą pod uwagę ceny w okolicy, ale nie patrzą na standard mieszkania, rozkład, wyposażenie itd. – zwraca uwagę Jarosław Smoderek, doradca ds. najmu w Home Brokerze. Takim osobom trzeba po prostu pokazać, jakie można realnie uzyskać dochody z danej nieruchomości.
statystyki
 • jezza(2015-10-12 07:44) Odpowiedz 00

  nigdy nie potrzebowałem pośrednika, to hieny cmentarne...

 • Pierre d'Olais-Teau(2015-10-12 07:48) Odpowiedz 00

  @km - wynajmujący. 3 tyś? Za 3 tyś to pośrednik nie ruszy się z miejsca. Oni biorą nawet po 3% od każdej strony. Czyli dla domu o wartości 500000 skasują łącznie nawet 30.000 pln!
  Omijać to ścierwo z daleka

 • km - wynajmujący.(2015-10-11 14:33) Odpowiedz 00

  1 błąd to pośrednicy.
  2 błąd to pośrednicy.
  3 błąd to pośrednicy.
  Umówmy się. Za przyjechanie i pokazanie mieszkania "państwo sobie obejrzą" kasuje 1 - 2 kaucje czyli kilka tyś. zł. Wiem bo całkiem niedawno wynająłem duży dom w Poznaniu.
  Żeby tego było mało pośrednicy potrafią wystawiać czyiś dom na sprzedaż nie mając nawet zawartej umowy z właścicielem domu. Również z taką sytuacją się spotkałem. Zbieg okoliczności sprawił, że w momencie kontaktu z właścicielem przyjechało jeszcze 2 pośredników, o których ja i właściciel nie mieliśmy pojęcia. Owszem dzwoniłem na kilka ofert domów w tej samej dzielnicy ale jak się okazało wszystkie dotyczyły tego samego. Finalnie właściciel myślał że spotka się z 3 klientami z czego 2 to pośrednicy do których wcześniej dzwoniłem w sprawie jak się wydawało innych budynków. Parodia jakaś. Ludzie wystawiają ogłoszenia i szukają głupich. Za podsunięcie dokumentu (pomijam, że na chama) chcą kasować 3 tyś zł.
  Poza tym cała ustawa o lokatorach to jakiś rak. Już nie mówię, ze lokator w ogóle nie płaci. Każdy z Państwa może wrócić z pracy do domu i zobaczyć w swoim domu nowego "dzikiego" lokatora. Żeby takiego dzikiego usunąć potrzeba z 12 miesięcy! Dlatego czasami nie warto być racjonalnym. Lepiej wziąć siekierę i wyjaśnić swoje racje.

 • d23(2015-10-12 13:46) Odpowiedz 00

  Ech ale sponsorowany artykul az sie czytac nie da... Wszystko zrobisz zle sam, idz do posrednika...

 • gbcnncv(2015-10-11 21:50) Odpowiedz 00

  UWAGA Artykuł sponsorowany. Absolutnie nie współpracować z pośrednikami przy najmie lub sprzedaży nieruchomości. Po co płacić np: przy kupnie za zaniesienie kilku dokumentów do notariusza takiemu ,, ekspertowi '' ?
  Przy wynajmie samemu się lepiej wszystkiego dopilnuje, poza tym po co płacić prowizję ?
  ŻADNYCH POŚREDNIKÓW

 • Jacek Warszawski(2015-10-14 21:07) Odpowiedz 00

  Wszystko można zrobić samemu : upiec chleb - po co płacić za kawałek spieczonej mąki rozbełtanej z wodą, pójść na piechotę zamiast zapłacić taksówkarzowi za przewiezienie przy okazji przysłowiowego "tyłka", pomalować mieszkanie, itd. itd. itd. Jeśli sam potrafi ktoś zrobić to "zrób to sam" jak mawiał Adam Słodowy. Jeśli ktoś się decyduje na usługę Pośrednika to trzeba niestety zapłacić ale przecież decyzję każdy podejmuje sam i jest w pełni świadomy że nie ma nic za darmo. Osoby umawiające się z kilkoma pośrednikami na oglądanie tego samego mieszkania czy domu nie poradzą sobie same z załatwieniem najprostszych formalności przy zakupie czy wynajmie nieruchomości.a swoją niekompetencję najlepiej zwalić na kogoś innego tylko po co się tym chwalić ?. Co do pieniędzy zarabianych przez Pośredników to, to co tu zostało napisane przez przedmówców należy między bajki wsadzić - zawód taki sam jak każdy inny można samemu spróbować skoro są takie kokosy :))))) Narzekanie takie samo jak tych co muszą kredyt spłacać. Podstawa to podpisanie zlecenia na współpracę z agencją. Dzięki czemu wiadomo ile i za co płacimy, a nie kombinowanie jak oszukać Pośrednika a potem narzekanie że się nie udało i trzeba płacić a jak Pośrednik nieuczciwy i sprytniejszy to przepłacić :D Co do Ustawy o Ochronie Praw Lokatorów i wyjaśniania spraw siekierą - nie polecam - nie tędy droga :)))) Lepiej zawczasu zlecić napisanie umowy doświadczonemu Pośrednikowi i poprosić o poinformowanie jakie zagrożenia niesie z sobą wynajmowanie mieszkania. Jak można złagodzić skutki lub im zapobiec w przypadku nieuczciwego Najemcy. Rzucanie inwektyw i obrażanie grupy pracowniczej jaką są Pośrednicy świadczy o niskim jeszcze poziomie świadomości na temat ich pracy a w niektórych przypadkach daje świadectwo delikatnie mówiąc braku dobrego wychowania części naszego społeczeństwa

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze