Trudna sztuka rekrutacji. Oto 8 największych błędów popełnianych przez firmy

autor tekstu:Michał Środa  Źródło:gowork.pl
21 października 2015 godz: 05:12Powrót do artykułu »

Spójrzmy prawdzie w oczy – praca rekrutera nie jest prosta, łatwa i przyjemna. Od tego, czy wskazany kandydat okaże się strzałem w dziesiątkę czy też przyniesie więcej strat niż korzyści zależą losy firmy. Co robić aby rekrutacja zakończyła się sukcesem? Przede wszystkim unikać błędów.

1/8
bezrobocie, praca
większe zdjęciazobacz miniaturyźródło: ShutterStock
Obawy, że „pracownik o zbyt wysokich kwalifikacjach” i tak nie zabawi w firmie zbyt długo, bo po prostu będzie się nudzić, lub że naprawdę dobry pracownik będzie zbyt drogi są nie tylko błędne, ale przede wszystkim krótkowzroczne. – Firmy często zbyt łatwo odrzucają bardzo dobre kandydatury. Nie biorą pod uwagę faktu, że uzdolnieni kandydaci mogą zapewnić firmie nowe obszary działalności oraz przyczynić się do szybszego wzrostu – komentuje specjalista GoWork.pl.
statystyki
  • Adam(2015-10-21 09:27) Odpowiedz 00

    Tyle rad ale i tak osoby po 40tce rekrutacje mogą sobie odpuścić. Niby różnorodność zespołu jest ważna, ale nie dotyczy to różnorodności w temacie wieku. Doswiadczenie kandydata jest bardzo istotne, ale doświadczenie powyżej 20 lat to już kula u nogi.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze