5 niezbędnych aplikacji dla freelancera

autor tekstu:Konrad Budek  Źródło:forsal.pl
24 października 2015 godz: 06:20 | Aktualizacja: 2016-02-18 16:18:17.375677+01

Freelancer funkcjonuje jak mikrofirma - musi skutecznie zarządzać własnym czasem, kontaktować się z klientami, poszukiwać zleceń, a w natłoku obowiązków jeszcze pracować. Z pomocą przychodzą aplikacje.

1/6
Asana
większe zdjęciazobacz miniaturyźródło: Materiały Prasowe
Asana
Asana jest narzędziem do zarządzania pracą zespołu, ale dobrze sprawdza się także w wersji dla pojedynczego użytkownika. Aplikacja jest połączeniem listy zadań z kalendarzem, do których dostęp możliwy jest zarówno z przeglądarki jak i aplikacji mobilnej.

Użytkownik, w zależności od potrzeb, może tworzyć projekty, przydzielać im opisy i etykiety oraz dzielić na mniejsze zadania. Na potrzeby różnych pracodawców można powołać kilka paneli, w ramach których funkcjonują inne projekty, a dostęp mają różne osoby. Pozwala to, na przykład, w jednym narzędziu zarządzać projektami od różnych zleceniodawców.

Asana przewiduje osobny panel dla projektu osobistego, gdzie można wpisywać, na przykład sprawy rodzinne lub wizyty o których nie można zapomnieć. Ilość stworzonych i zakończonych projektów można obejrzeć dzięki wykresom, które publikowane są w panelu z raportami.

Wadą Asany jest brak wykresów Gantta, często wykorzystywanych przy większych projektach. Nie da się także w ramach jednego kalendarza wyświetlić projektów ze wszystkich paneli, przez co zarządzanie swoją pracą wymaga rozbicia na różnych zleceniodawców.
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze