Zmiana warty w polskim rządzie. 5 kwestii, które najbardziej martwią inwestorów

autor tekstu:AD  Źródło:Bloomberg
23 października 2015 godz: 06:22 | Aktualizacja: 2015-10-26 07:35:20.74628+01

Partia, która przeprowadziła Polskę przez kryzys strefy euro bez recesji, w niedzielę straciła władzę nad Wisłą. Perspektywa zmiany rządu martwi jednak niektórych inwestorów – pisze Bloomberg.

1/6
Prawo i Sprawiedliwość, które zwyciężyło w niedzielnych wyborach parlamentarnych w Polsce, odziedziczy po Platformie Obywatelskiej gospodarkę wartą 548 mld dol., której dynamiki rozwoju zazdrości cała strefa euro. Partia będzie też witana przez wielu nowych inwestorów zagranicznych, którzy od czasu kiedy PiS stracił władze w 2007 roku, wpompowali ok. 35 mld dol. w rządowe obligacje złotowe i posiadają ponad połowę długu publicznego Polski.

W swojej kampanii wyborczej PiS obiecywało wprowadzenie podatków od banków i wielkich sieci handlowych, zwiększenie wydatków socjalnych i zmniejszenie wieku emerytalnego. Wszystko to sprawia, że wielu inwestorów niepokoi się o przyszłość gospodarki. Oto 5 głównych problemów, które dostrzegają.
statystyki
  • e_djur(2015-10-23 12:04) Odpowiedz 00

    Popłaczą i w końcu przyznają ze dymanie się skończyło i nastąpiła normalność. Zachód normalnych poważa i szanuje, ciamciaków dyma i głaska, Miałem nie raz do czynienia i targi z zachodnimi, racjonalne argumenty rozumieją, nie pojmują stuporu i tłumaczenia, że nie bo nie.

  • jan III(2015-10-23 13:32) Odpowiedz 00

    PO to zlodzieje, ktorzy wraz z mniejszosciami narodowymi zamieszkujacymi Polske pchaja kraj ku unicestwieniu.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze