Edukacja, rynek pracy, wojsko, finanse. Jaki pomysł na Polskę ma PiS?

autor tekstu:Marek Chądzyński  Grzegorz Osiecki  Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
27 października 2015 godz: 07:39 | Aktualizacja: 2015-11-09 14:47:01.864746+01

Lider PiS przejmuje władzę w okolicznościach, jakich wcześniej nie miał żaden szef demokratycznej partii. Jego ugrupowanie właśnie ogłosiło skład rządu, a w Pałacu Prezydenckim już zasiada były polityk PiS Andrzej Duda. Jak może wyglądać Polska urządzona przez Jarosława Kaczyńskiego?

1/9
Słuchawka
większe zdjęciazobacz miniaturyźródło: ShutterStock
Zdrowie
System składkowy ma zostać zastąpiony przez finansowanie budżetowe. Nie oznacza to likwidacji składki, ale dodanie pieniędzy z kasy państwa, by wydatki wzrosły z 4,6 proc. PKB do 6 proc. PKB, czyli o 25 mld zł. Ma to pozwolić zwiększyć liczbę świadczeń. Bezpłatną opieką medyczną będą objęci wszyscy Polacy. Dziś trzeba mieć tzw. tytuł, czyli opłaconą składkę zdrowotną.
statystyki
  • Kasi(2015-11-09 18:43) Odpowiedz 00

    Osobiscie mam gleboka nadzieje, ze nowy rzad sadownictwo z falszywych sedziow, wszystkie "sluzby" ustawi do pionu tak , aby pracowaly dla Narodu a nie dla obcych czy pewnych grup, rozwali ta symbioze TVP z rzadzacymi, zatrzyma cala ta gender ideolody ,ktora wiedzie Narod ku destrukcji, moze nawet gorszej niz lomunizm , Zantac sie za tych co nie placa pod stoke albo placa jakies smieszne poeniadze w porownaniu do zyskow. To takie moje minimum. Wierze , ze pojda na calego- Bo na gangrene jest tylko jedna Rafa- obciac konczyne

  • observer II(2015-10-27 22:13) Odpowiedz 00

    Zwracam nieśmiało uwagę, że to nie J. Kaczyński urządza Polskę lecz kilka milionów Polaków. I niech tak zostanie.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze