Masz smarfona? Na pewno zaatakują cię w przyszłym roku

autor tekstu:Źródło:Inne
12 listopada 2015 godz: 06:00 | Aktualizacja: 2015-11-13 18:57:48.10163+01

Szybki wzrost liczby nowych, nieznanych typów złośliwego oprogramowania, a także większa podatność urządzeń mobilnych na ataki oraz luki w zabezpieczeniach najczęściej używanych systemów operacyjnych (Android, iOS i innych) to tylko niektóre za zagrożeń. Zobacz, jak będą atakować hakerzy w 2016 r?

1/11
phishing, haker
większe zdjęciazobacz miniaturyźródło: ShutterStock
Specjaliści firmy Check Point wskazują, że już w tym roku 42% organizacji padło ofiarą skutecznych ataków wymierzonych w urządzenia mobilne a koszty likwidacji skutków tych incydentów przekroczyły 1 mln zł. Co więcej, 82% badanych firm spodziewa się wzrostu liczby takich incydentów. W bieżącym roku głośne stało się wykrycie kilku poważnych luk w zabezpieczeniach urządzeń mobilnych, m.in. Certifigate w smartfonach z systemem Android oraz XcodeGhost w iOS.

Hakerzy nieustannie odkrywają nowe sposoby atakowania sieci – czego dowodzą głośne w tym roku włamania do systemów Anthem, Experian, Carphone Warehouse, Ashley Madison i TalkTalk.

Oto lista dziesięciu tendencji i zagrożeń, na jakie, zdaniem firmy Check Point, narażone będą systemy komputerowe w 2016 roku.
statystyki
  • Robert(2015-11-12 06:50) Odpowiedz 00

    Zastraszająco niski poziom tego artykułu, który tak naprawdę jest o niczym. Autor powinien się bardziej przyłożyć i choć odrobine zapoznać się z tematem, a przynajmniej skonsultować to z kimkolwiek kto ma jakieś pojęcie o tym. Proszę nie publikujcie takich wypocin bo stracicie kolejnego czytelnika.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze